Popularny kierunek na wakacje zyska nowe połączenie LOT-u

Z kraju

Egzotyczne wakacje. Bora Bora, Malediwy czy Seszele?TVN24 BiS
wideo 2/4

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią 3 maja 2018 roku nowe połączenie do chorwackiego miasta Dubrownik - poinformowała w czwartek spółka. Rejsy początkowo będą obsługiwane trzy, a w szczycie sezonu, sześć razy w tygodniu.

Od czwartku w sprzedaży dostępne są także bilety na sezonowe połączenia do Puli i Zadaru. Oznacza to, że w sezonie letnim 2018 pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać się w podróż do pięciu chorwackich miast. W sumie będzie to 21 połączeń tygodniowo z Warszawy do Dubrownika, Zagrzebia, Splitu, Puli i Zadaru.

"Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów, należy do jednego z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także świetnie zachowanej architekturze, która przyciąga turystów z całego świata" - mówił cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.

Rejs do Dubrownika

Nowe połączenia do Dubrownika będą realizowane Embraerami 170/175/195 LOT-u początkowo - od 3 maja trzy razy w tygodniu, od 21 maja - pięć, a od 28 czerwca - sześć. W szczycie sezonu letniego 2018 r. samoloty wystartują z Warszawy do Dubrownika w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę.

Z kolei loty do chorwackich kurortów: Splitu (od 16 maja do 14 października) i Zadaru (od 5 maja do 13 października) będą realizowane dwa razy w tygodniu. Do Puli będzie można wybrać się co tydzień już od 3 czerwca do 14 października.

Rejsy do Dubrownika i pozostałych miast w Chorwacji będą wykonywane Embraerami, a także Bombardierami Q400 LOT-u w konfiguracji trzech klas: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Wyniki LOT-u

LOT w tym roku prognozuje uzyskać ponad 280 mln zł na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów. 2016 roku było to 184 mln zł. Linia zakłada, że w 2017 roku przewiezie 6,8 mln pasażerów. W ubiegłym roku z LOT-em podróżowało 5,4 mln pasażerów. Do 2020 r. spółka prognozuje przewozić ponad 10 mln pasażerów rocznie.

Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 23 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago.

Udziałowcami PLL LOT są Skarb Państwa (99,85 proc. akcji) oraz TFS Silesia.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Diego Delso/ wiki ( CC-BY-SA 3.0)