Duża sieć sklepów wycofuje wadliwy sprzęt do wspinaczki. Apeluje o pilny zwrot

Z kraju

ShutterstockUżywanie wadliwego sprzętu do wspinaczki może być niebezpieczne

Decathlon wycofał ze sprzedaży wadliwe produkty do wspinaczki. Sieć sklepów apeluje też do klientów, aby zwracali nabyte akcesoria, bo część z nich może zagrażać bezpieczeństwu.

Francuska sieć sklepów ze sprzętem sportowym Decathlon zgłosiła już zdarzenie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o wady sprzętu firmy Black Diamond, który służy do asekuracji w czasie wspinaczki górskiej. Wśród wymienionych produktów marki znalazły się: Posiwire Quickpack, Positron Quickdraw Camalot and Iron Cuiser Via Ferrata, Subject To Inspection.

Sprzęt do wspinaczki

"Jeśli jesteś użytkownikiem któregoś z powyższych artykułów prosimy o natychmiastowe zaprzestanie użytkowania ich oraz kontrolę, czy jest on zdatny do użytku. Jeśli dojdą Państwo do wniosku, że nie, firma Black Diamond wymieni go bezpłatnie" - informuje Decathlon w specjalnym komunikacie.

ZOBACZ CAŁY KOMUNIKAT FIRMY DECATHLON Decathlon powiadomił o sytuacji UOKiK na początku tego miesiąca. Poinformował też, że wadliwy sprzęt został już wycofany ze sprzedaży. "Wszystkie sklepy Decathlon w Polsce zostały poinformowane o wadzie produktu i procedurze zwrotu. W sklepach przy wejściu oraz punkcie obsługi klienta wywieszono informację dla klientów" - informuje UOKiK.

Wadliwy produkt

Urząd przypomina, że każdy przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł.

Niedawno Samsung spotkał podobny problem. Producent musiał wycofać ze sprzedaży nowy model telefonu. Materiał TVN24 BiS:

Samsung ma kłopot z nowym modelem. Wycofuje go ze sprzedażyTVN24 BiS

Autor: msz//ms / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock