Związkowcy i ich rodziny będą tankować taniej. Dostaną zniżki na stacjach Lotosu

Z kraju

Drogie tankowanie na autostradach. Co zrobić, aby nie przepłacać?TVN Turbo
wideo 2/4

Od jesieni związkowcy z NSZZ "Solidarność" oraz ich rodziny korzystające z kart paliwowych Lotos Biznes otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt. - Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym związkiem zawodowym w Polsce - podkreślają przedstawiciele spółki.

Jak poinformowała należąca do Skarbu Państwa spółka Lotos, członkowie NSZZ "Solidarność" będą otrzymywać zniżki na stacjach paliw należących do Lotosu.

Ważny krok

– Od ubiegłego roku prowadzimy pilotażową współpracę ze śląsko-dąbrowską oraz podbeskidzką Solidarnością. Jesteśmy zadowoleni z tej kooperacji, dlatego podpisanie umowy na szczeblu centralnym z największym związkiem w Polsce, liczącym kilkaset tysięcy członków, to ważny krok dla sieci Lotos – mówi Wojciech Weiss, prezes Zarządu Lotos Paliwa. – Dotychczasowa współpraca Solidarności z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność”.

Jakie zniżki?

Użytkownicy związkowych kart Lotos Biznes otrzymują rabaty – od kilku do kilkudziesięciu groszy – za każdy litr paliwa standardowego (Pb 95, ON, LPG) lub paliwa premium LOTOS Dynamic (Pb 98, ON), a także 10-procentową zniżkę na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15-procentową zniżkę na usługi myjni. – Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym związkiem zawodowym w Polsce. Obecnie współpracujemy między innymi ze związkami zawodowymi służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego. – podkreśla Marcin Gerwatowski, szef regionu w dziale klientów flotowych Lotos Paliwa.

O spółce

Lotos jest koncernem naftowym zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Na koniec 2017 roku Lotos miał 493 stacje, w tym 205 z logo Optima. Daje to gdańskiej spółce trzecie miejsce pod względem sieci stacji benzynowych w Polsce – za Orlenem i BP.

Kontrolę nad Lotosem wkrótce może przejąć PKN Orlen. O planach poinformowano w lutym bieżącego roku. Płocki koncern i Skarb Państwa podpisały wtedy list intencyjny w tej sprawie.

"Celem transakcji jest stworzenie silnego, zintegrowanego koncernu zdolnego do lepszego konkurowania w wymiarze międzynarodowym, odpornego na wahania rynkowe m. in. poprzez wykorzystanie synergii operacyjnych i kosztowych pomiędzy PKN Orlen i Grupą Lotos" - napisano w komunikacie.

W sierpniu PKN Orlen przesłał do Komisji Europejskiej komplet analiz dotyczących koncentracji z Grupą Lotos. Zgoda Komisji Europejskiej na fuzję powinna nastąpić do końca pierwszego półrocza 2019 roku.

Autor: msz//sta / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: