Benzyna wciąż tanieje, autogaz drożeje. Sprawdź, ile zapłacisz na stacjach

Z kraju

ShutterstockŚrednia cena PB95 w tym tygodniu wynosi 4,44 zł za litr

Średnia cena PB95 w tym tygodniu wynosi 4,44 zł za litr (spadek o 3 gr/l), a PB98 4,76 proc. (spadek o 3 gr/l). Drożej o 5 gr/l płacimy za LPG (1,91 zł za litr). Z kolei cena oleju napędowego pozostała bez zmian (4,32 zł za litr).

Jak podaje BM Reflex dzięki korektom cen ropy naftowej w dół w tym tygodniu poprawia się sytuacja na krajowym rynku paliw. Po podwyżkach na rynku hurtowym z początku października nie ma śladu. W tej sytuacji utrzymuje się wysokie prawdopodobieństwo spadku cen paliw na stacjach w kolejnym tygodniu.

Duże różnice cen

Analitycy zauważają, że różnica w cenach paliwa - zależności od regionu - sięgają 50 groszy na litrze.

Ich zdaniem należy spodziewać się dalszych obniżek, szczególnie tam gdzie dziś paliwo kosztuje powyżej 4,70 zł za litr.

Na większości stacji przeważały spadki. Trend ten nie dotyczył punktów prywatnych (nie sieciowych). I w konsekwencji średnia cena oleju w kraju pozostała na niezmienionym poziomie.

Trzeci tydzień z rzędu drożeje autogaz, ale w porównaniu do cen z końca września jego ceny wzrosły już o 10 groszy na litrze. Obecnie ceny paliw na stacjach są niższe niż przed rokiem odpowiednio: benzyny o 15,6 proc., oleju napędowego o 16,1 proc., a autogazu aż o 25,7 proc.

Gdzie zapłacimy najwięcej, gdzie najmniej?

Najwięcej za popularną "95" płacimy w woj. opolskim (4,60 zł/l), a najmniej w woj. pomorskim (4,42 zł/l). PB98 najdroższa jest w woj. zachodniopomorskim (4,90 zł/l) a najtańsza w woj. pomorskim (4,63 zł/l).

Olej napędowy najdroższy jest w woj. zachodniopomorskim (4,41 zł/l) a najtańszy w w woj. łódzkim (4,27 zł/l). Za lit LPG najwięcej zapłacimy w woj. zachodniopomorskim i opolskim (1,98 zł) a najmniej w woj. lubelskim, łódzkim, małopolskim, podlaskim i świętokrzyskim (1,87 zł).

Ceny paliw na stacjach:

Ceny paliw na stacjachBM Reflex

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock