Jest nowy wiceminister rozwoju. Ma promować polskie marki

Z kraju

Ministerstwo RozwojuAndrzej Gut-Mostowy nowym wiceministrem rozwoju

Andrzej Gut-Mostowy został w środę powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Nowy wiceminister będzie pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

Jak czytamy na Twitterze, "premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju na funkcję pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki. Nominację wręczyła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz".

Kariera

Andrzej Gut-Mostowy jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie). Był posłem na Sejm RP trzech kadencji: 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015. W latach 1998–2005 był radnym województwa małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998 radny miasta Zakopane i członek zarządu miasta. W latach 2008–2014 był wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, a także prezesem i członkiem zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego "Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. W latach 2005–2009 współzałożyciel i pierwszy zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce, największej dobroczynnej katolickiej organizacji na świecie. Od 2004 r. organizator festynów "Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom" w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem Orderu Uśmiechu. Gut-Mostowy pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką. Żonaty, ma czwórkę dzieci. Zna język angielski.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Rozwoju