Wielkie plany Tesli na następne 4 lata. Najważniejsze obietnice Muska

Tech

Shutterstock, TeslaAmbitne plany Elona Muska: budowa fabryki, zwiększenie produkcji, autonomiczne auta

Elon Musk, szef Tesla Motors ma bardzo ambitne plany. W ciągu czterech lat zamierza zwiększyć produkcję elektrycznych samochodów, zbudować gigafabrykę, a także podbić rynek samoprowadzących się aut.

Elon Musk ogłosił swoje ambitne plany, które chce zrealizować do 2020 roku. W ciągu czterech lat chce w stanie Nevada zbudować gigantyczna fabrykę akumulatorów do elektrycznych aut.

Kluczowy projekt

Realizacja wartego około 5 miliardów dolarów projektu ma pomóc jego firmie obniżyć koszty tworzenia baterii aż o 30 proc. Oznacza to, że auta będą wyposażone w wydajniejsze akumulatory, a także, że ich budowa będzie tańsza przez co Tesla zarobi więcej.

Model 3 i większy zasięg

Akumulatory stworzone w gigafabryce mają również umożliwić Tesli masową produkcję modelu oznaczonego numerem 3. Będzie on kosztował około 30-40 tys. dolarów. To o połowę mniej niż kosztuje obecnie flagowy model firmy - S, za który obecnie trzeba zapłacić prawie 70 tys. dolarów.

Model 3 na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać ponad 320 kilometrów. We wrześniu tego roku Elon Musk zapowiadał, że Tesla rozpocznie masową produkcję w 2017 roku. Szef Tesla Motors mówił również, że w następnych latach pojazdy Tesli będą - właśnie dzięki wydajniejszym bateriom - powiększać zasięgi na jednym ładowaniu.

W niedalekiej przyszłości model S na jednym "tankowaniu prądu" ma przejechać nawet 800 km. Mówi się również, że w 2017 roku jego zasięg przekroczy 1000 km, a w kolejnych trzech latach niemal 1200 km.

500 tys. samochodów w rok

Musk chce również znacznie zwiększyć liczbę produkowanych aut. W tym roku Tesla Motors zbuduje około 50 tys. elektrycznych pojazdów. W 2020 roku ma to być aż 500 tys. samochodów rocznie. Oznacza to, że w zaledwie cztery lata Tesla zwiększy produkcje aż dziesięciokrotnie.

Bez kierowcy

Kolejnym celem Muska jest rozwój technologii aut autonomicznych. Szef Tesla Motors obiecywał, że jego koncern stworzy samochód niepotrzebujący kierowcy do 2018 roku. W listopadzie tego roku Musk mówił, że ten projekt ma u niego "bardzo wysoki priorytet". Co ciekawe Musk przewiduje, że jego firma stworzy autonomiczne pojazdy szybciej, niż władze USA przygotowują do takich maszyn amerykańskie prawo. Dlatego mówił nawet, że technologia będzie już dostępna dla użytkowników, ale będą oni musieli jeszcze poczekać na to, aby podróżować z zupełnie wolnymi rękoma.

Jednym z ostatnich sukcesów Elona Muska było stworzenie rakiety, która ląduje pionowo. Ma to umożliwić tanie latanie w kosmos.

Autor: msz//km / Źródło: Techinsider, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Tesla