Samsung i Apple duszą konkurencję. HTC będzie zwalniać pracowników

Tech

htc.comTak wyglądał poprzednik HTC One M8

Firma HTC zapowiedziała zwolnienie 15 proc. pracowników. Jest to część programu naprawczego wprowadzanego po ogłoszeniu wyników finansowych z minionego kwartału, w którym tajwańska firma odnotowała duże straty.

Firma HTC Corporation ogłosiła dziś program reorganizacji działalności, w ramach którego przewiduje zmniejszenie zatrudnienia o 15 proc. Jest to wynik dużych problemów finansowych tajwańskiego producenta telefonów komórkowych. Miniony kwartał zakończył ze stratą netto ok. 158 mln dolarów. - Cięcia obejmą całą firmę i będą znaczne - powiedział dyrektor finansowy HTC Chialin Chang po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał. Chang zapowiedział wówczas, że oszczędności potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

HTC pokłada nadzieję w Indiach

Do kłopotów HTC w dużej mierze przyczyniła się duża konkurencja ze strony Samsunga i Apple na rynku smartfonów z wysokiej półki. Poza linią HTC Desire firma nie posiada również w swojej ofercie większego wyboru tańszych telefonów. W tym momencie produkty HTC to tylko 2 proc. globalnego rynku smartfonów. Jak zapowiedział Chang, firma pokłada duże nadzieje w sprzedaży swoich flagowych smartfonów w Indiach i innych rozwijających się rynkach. Potwierdzone zostały doniesienia, że HTC zamierza nawiązać w Indiach współpracę z lokalnymi wytwórcami – co ma pozwolić firmie na oszczędności i pomóc w zdobyciu udziałów w trzecim największym rynku smartfonów. Analitycy, na których powołuje się Reuters, przewidują, że kłopoty firmy potrwają jeszcze przez co najmniej cztery kwartały.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: htc.com