Tech

Tech

Banki ostrzegają klientów przed skanowaniem kodów QR z naklejek udostępnianych między innymi na bankomatach. Jak wskazują, mogą być one wykorzystane do uruchomienia płatnych SMS-ów oraz wyłudzenia loginów i haseł do bankowości elektronicznej.

Brak dostępu do aplikacji IKO oraz serwisu iPKO - to problemy, z którymi w poniedziałek po południu musiała się zmierzyć część klientów PKO BP. - Utrudnienia zostały usunięte - poinformowali po 18.00 przedstawiciele banku.

Credit Agricole ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których nadawca podszywa się pod bank. "Ich celem jest wyłudzenie Państwa poufnych danych - identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego oraz prawdopodobnie zarażenie komputera szkodliwym oprogramowaniem" - wskazano w komunikacie.

Akcje Apple spadły w poniedziałek o 5 procent, co wymazało z wartości rynkowej giganta aż 40 miliardów dolarów. Przecena nastąpiła po tym, jak dostawcy firmy z Cupertino ostrzegli o mniejszych zyskach. Spotęgowało to z kolei obawy dotyczące słabego popytu na iPhone'y.

Poczta elektroniczna jest najpopularniejszym wśród hakerów celem ataków na firmy i organizacje, dzięki któremu mogą oni dystrybuować złośliwe oprogramowanie i wyłudzać dane użytkowników - wynika z raportu opublikowanego przez firmę Proofpoint. Problemem są też tworzone przez cyberprzestępców fałszywe witryny sklepów internetowych, które umożliwiają przejęcie danych finansowych internauty.

Liczba użytkowników Facebooka rośnie w wolniejszym tempie, a przychody firmy są niższe niż prognozowano. W reakcji na te rozczarowujące wyniki akcje spółki w handlu pozasesyjnym traciły na wartości ponad 5 procent.

Apple i Samsung zostały ukarane przez włoskie władze za świadome spowalnianie smartfonów - poinformowała agencja AFP. Amerykańska firma musi zapłacić 10 milionów euro grzywny, a południowokoreański koncern - 5 milionów euro.

Facebook poinformował w piątek, że usunął z serwisu społecznościowego 82 stron, grup i kont, które zostały założone w Iranie w celu dezinformowania amerykańskich i brytyjskich użytkowników.