Tech

Tech

Samsung wprowadza na rynek swoją najnowszą serię flagowców Galaxy S20. Lider rynku stawia przede wszystkim na ulepszony aparat i obsługę sieci 5G.

Sony i Amazon to kolejne po szwedzkim Ericssonie, koreańskim LG Electronics i amerykańskiej Nvidii duże firmy technologiczne, które postanowiły wycofać się z udziału w imprezie Mobile World Congress (MWC), która odbędzie się w Barcelonie 24-27 lutego. Koncerny argumentują swoją decyzję obawami związanymi z epidemią koronawirusa.

Francuski urząd ochrony konkurencji i konsumenta nałożył na koncern Apple grzywnę w wysokości 25 milionów euro za celowe spowalnianie działania starszych telefonów i nieinformowanie o tym klientów. Postępowanie w tej sprawie trwało dwa lata.

Od stycznia 2021 roku, czyli po zakończeniu okresu przejściowego związanego z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, połączenia telefoniczne z zagranicy mogą być znów obciążone opłatami roamingowymi - wynika z wyjaśnień brytyjskiego rządu.

Apple przeciwstawia się planom Parlamentu Europejskiego, który chciałby zmusić producentów do stworzenia wspólnej ładowarki do wszystkich urządzeń mobilnych. Według amerykańskiego koncernu ich wprowadzenie będzie bardzo kosztowne.

Gotówka zniknie, zastąpią ją dane cyfrowe, co będzie się wiązać z wyzwaniami dla regulatorów i banków centralnych - mówili w środę uczestnicy debaty na temat współpracy systemu bankowego z administracją rządową.

Premiera gry Cyberpunk 2077 zostanie przesunięta na 17 września 2020 roku z 16 kwietnia - poinformował CD Projekt w czwartkowym komunikacie. Zarząd spółki wyjaśnił, że decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

Klienci Virgin Mobile Polska informują, że otrzymują SMS-y od swojego operatora o "nieuprawnionym dostępie do systemów spółki" i wycieku danych. Firma poinformowała w mediach społecznościowych, że doszło do ataku hakerskiego i zapowiedziała, że złoży zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do organów ścigania.