Utrudnienia w dziesięciu bankach. "Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę"

Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes NBP o decyzji w sprawie stóp procentowych (wypowiedź z 9 listopada 2023)
Prezes NBP o decyzji w sprawie stóp procentowych (wypowiedź z 9 listopada 2023)TVN24
wideo 2/5
Prezes NBP o decyzji w sprawie stóp procentowychTVN24

PKO Bank Polski, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski oraz mBank - to tylko niektóre banki, które zaplanowały przerwy w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia między innymi w dostępie do konta. Część prac serwisowych zacznie się już w piątek wieczorem.

PKO Bank Polski

W niedzielę, w godzinach 0.00-12.00, nie będą działać m.in. serwis internetowy iPKO, serwis i aplikacja mobilna PKO Junior oraz przelewy i płatności w sklepach internetowych. "Aplikacja IKO będzie działała tylko w zakresie płatności zbliżeniowych, płatności Blik i wyświetlania salda o koncie" - czytamy w komunikacie PKO BP.

Bank Pekao

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23.30-6.00, klienci Banku Pekao nie zalogują się do serwisu Pekao24 i nie skorzystają z aplikacji PeoPay. W tym czasie niedostępna będzie też aplikacja PeoPay KIDS.

Z kolei w niedzielę wieczorem, w godzinach 20.00-22.00, nastąpi przerwa w dostarczeniu powiadomień o: wpływie na konto, zrealizowanych zleceniach stałych, poleceniach zapłaty i zrealizowanych operacjach Blik (płatność, wypłata gotówki).

"Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej" - apelują przedstawiciele Banku Pekao.

Santander Bank Polska

W piątek od godziny 23.00 do 3.00 w sobotę klienci Santander Bank Polska nie zalogują się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. 

ING Bank Śląski

W niedzielę wieczorem, w godzinach 20.00-21.30, mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat, w tym Blik, w bankomatach sieci Planet Cash/ING. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0.00-3.00, wystąpią przerwy w obsłudze transakcji w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do 2.00, klienci mBanku nie zrealizują przelewu na telefon Blik oraz przelewu ekspresowego. "Usługi będą niedostępne w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych" - wskazano. W godzinach 2.10-7.15 klienci mBanku nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. "Za zakupy w internecie nie zapłacisz w godzinach 2.10-9.00" - dodano.

Ponadto w godzinach 2.10-9.00 nie będzie można zalogować się na konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. Żadnej operacji nie będzie można też zrealizować za pośrednictwem mLinii.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

BNP Paribas

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 1.00 do 2.59, nie będą działały niektóre usługi, m.in.: płatności Blik, płatności online typu PaybyLink i PaybyNet, PayU Express, przelew na telefon oraz express elixir.

VeloBank

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 23.30-7.35, zaplanowano przerwę serwisową, która obejmie bankowość internetową, mobilną, Blik oraz opcję płatności kartą online.

BOŚ Bank

W piątek od godziny 22.00 do 18.00 w sobotę niedostępne będą system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz TeleBOŚ.

Bank Pocztowy

Od soboty od godziny 22.00, do niedzieli, maksymalnie do godziny 0.00, wystąpią przerwy w dostępie do usług bankowości internetowej i mobilnej. W tym czasie niedostępne będą m.in. płatności mobilne Blik.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.30-2.30, bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą działać w trybie przyjmowania zleceń. "Oznacza to, że będziecie mogli zalogować się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, ale aktualny stan konta czy wykonanie przelewu dostępne będą po zakończeniu prac" - wyjaśnił Nest Bank.

W tym czasie nie będzie można m.in. skorzystać z blika, potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego oraz zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

Autorka/Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Sejm w czwartek przyjął poprawki Senatu do ustawy w sprawie osłon dla odbiorców energii, w tym tę o czasowym zwolnieniu gospodarstw domowych z opłaty mocowej. Nowe przepisy wprowadzają między innymi bon energetyczny dla gospodarstw o niższych dochodach, a także na drugie półrocze - cenę maksymalną za energię elektryczną.

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o osłonie odbiorców energii elektrycznej

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o osłonie odbiorców energii elektrycznej

Źródło:
PAP

Blue City, spółka zarządzająca centrum handlowym przy Alejach Jerozolimskich 179 w Warszawie, złożyła w sądzie wniosek o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego z powodu braku porozumienia z bankami na przedłużenie finansowania - poinformowało w czwartek Blue City.

Poważne kłopoty dużego centrum handlowego. Jest wniosek do sądu

Poważne kłopoty dużego centrum handlowego. Jest wniosek do sądu

Źródło:
PAP

Liczba osób zarabiających powyżej 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie wzrosła w Polsce w 2022 roku do 1,5 miliona - wynika z raportu firmy KPMG. O jedną dziesiątą zmalała natomiast grupa dysponujących majątkiem powyżej 1 miliona dolarów netto.

Tylu Polaków zarabiało powyżej 10 tysięcy złotych

Tylu Polaków zarabiało powyżej 10 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

Prezydent Władimir Putin podpisał w czwartek dekret, na mocy którego możliwe będzie przejmowanie amerykańskiego majątku w Rosji w odwecie za zajmowanie przez władze USA zamrożonych rosyjskich aktywów w Stanach Zjednoczonych.

Rosja będzie przejmować amerykański majątek. Dekret Putina

Rosja będzie przejmować amerykański majątek. Dekret Putina

Źródło:
PAP

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju jedną serię leku Corhydron 25. Jak poinformował GIF, seria "nie spełnia ustalonych dla niej wymagań jakościowych".

Seria leku wstrzymana w obrocie. "Nie spełnia wymagań"

Seria leku wstrzymana w obrocie. "Nie spełnia wymagań"

Źródło:
GIF

Czeka nas wysoka waloryzacja kapitału emerytalnego. Ma wynieść 14,9 procent. Zebrane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych środki mają wpływ na wysokość przyszłych świadczeń.

Mocna podwyżka przyszłych emerytur

Mocna podwyżka przyszłych emerytur

Źródło:
tvn24.pl

"W odpowiedzi na decyzję Aten, które ogłosiły wyznaczenie parków morskich na Morzu Egejskim, Turcja również wyznaczy swoje parki w regionie" - pisze w czwartek turecki portal Daily Sabah. Sprawa utworzenia parków morskich to jeden z najnowszych przykładów napięć między obu krajami.

Turcja i Grecja kłócą się o parki morskie

Źródło:
PAP

Komisja Europejska uruchomiła procedurę naruszenia prawa Unii Europejskiej wobec Niemiec, Węgier, Polski i Rumunii za brak terminowej wymiany informacji o dochodach osiąganych przez osoby fizyczne i firmy poprzez korzystanie z platform internetowych.

Bruksela wszczęła procedurę wobec Polski

Bruksela wszczęła procedurę wobec Polski

Źródło:
PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował w czwartek w Sejmie, że kieruje do procedowania do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej wstępny wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego. Jest decyzja marszałka Hołowni

Wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego. Jest decyzja marszałka Hołowni

Źródło:
PAP

Komisja Europejska nałożyła na koncern spożywczy Mondelez International karę w wysokości 337,5 miliona euro. Właściciel popularnych marek takich jak Milka czy Oreo odpowie za utrudnianie handlu słodyczami, czego skutkiem było sztuczne zawyżanie cen na europejskim rynku. Według KE firma współpracowała w ramach dochodzenia i przyznała się do naruszenia unijnych reguł konkurencji.

Potężna kara dla spożywczego giganta

Potężna kara dla spożywczego giganta

Źródło:
PAP

15 tysięcy złotych netto miesięcznie, premia i zakwaterowanie. To skierowana do Polaków oferta pracy w fabryce Mercedesa, o której napisał "Fakt". Co więcej, nie jest to wcale górna granica stawek.

Oferują 15 tysięcy złotych na rękę. Szukają chętnych w Polsce

Oferują 15 tysięcy złotych na rękę. Szukają chętnych w Polsce

Źródło:
Fakt

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się nowa usługa dla przedsiębiorców - "Firma". Umożliwia między innymi szybkie udostępnienie danych na temat działalności gospodarczej. Dla wszystkich użytkowników będzie dostępna 27 maja.

Nowa usługa dla przedsiębiorców w aplikacji mObywatel

Nowa usługa dla przedsiębiorców w aplikacji mObywatel

Źródło:
PAP

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Joanna Tyrowicz i Ludwik Kotecki z Rady Polityki Pieniężnej zostali wezwani do prokuratury na przesłuchanie w roli świadków. Wezwania dotyczą postępowania w sprawie naruszenia przepisów o ujawnieniu informacji w związku z wykonywaną funkcją.

Członkowie RPP wezwani do prokuratury

Członkowie RPP wezwani do prokuratury

Źródło:
PAP

Popularna wśród polskich turystów wyspa Hvar zmaga się z katastrofą ekologiczną. Jak donoszą chorwackie media, wszystko za sprawą statków wycieczkowych, które "zamieniają najpiękniejsze na świecie plaże w szamba". Branża turystyczna wezwała chorwacki rząd do podjęcia interwencji w tej sprawie.

Katastrofa ekologiczna na popularnej wśród Polaków wyspie. "Plaże zmienione w szamba"

Katastrofa ekologiczna na popularnej wśród Polaków wyspie. "Plaże zmienione w szamba"

Źródło:
PAP

Z Orlenu i spółek kontrolowanych przez paliwowego giganta w ostatnich miesiącach zwolniło się lub zostało zwolnionych ponad sto osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością - informuje Business Insider. Na liście są między innymi syn byłego szefa TVP i mąż byłej wicepremier.

Wielkie sprzątanie po Obajtku. Na liście ponad sto osób

Wielkie sprzątanie po Obajtku. Na liście ponad sto osób

Źródło:
tvn24.pl

Posłowie koalicji rządzącej złożyli wniosek o postawienie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu. Podpisało się pod nim 185 posłów.

Trybunał Stanu dla szefa KRRiT. Jest wniosek

Trybunał Stanu dla szefa KRRiT. Jest wniosek

Źródło:
tvn24.pl, RM FM

W najbliższych dwóch tygodniach możemy spodziewać się nasilonych cyberataków - ostrzega wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wskazał, że chodzi o dezinformację, ale też ataki na infrastrukturę krytyczną.

Wicepremier alarmuje. "W najbliższych dwóch tygodniach największa aktywność ataków cybernetycznych na Polskę"

Wicepremier alarmuje. "W najbliższych dwóch tygodniach największa aktywność ataków cybernetycznych na Polskę"

Źródło:
PAP

Polski Fundusz Rozwoju wzywa firmy do zwrotu środków, które otrzymały w ramach tarcz antykryzysowych, ale nie ujawnia przyczyn, bo... są tajne. - Państwo stosuje zasadę domniemania winy przedsiębiorcy zamiast zasady domniemania uczciwości - mówi rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Dostają wezwania do zwrotu pieniędzy. "Zostaliśmy oszukani i skrzywdzeni"

Źródło:
tvn24.pl

Samorządy mogą już teraz zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Muszą jednak zrobić to z głową - zwrócił uwagę w czwartkowym wydaniu dziennik "Rzeczpospolita". Z takiej możliwości skorzystali radni z Torunia.

Zakaz może nadejść w każdej chwili. "Jest to już możliwe"

Zakaz może nadejść w każdej chwili. "Jest to już możliwe"

Źródło:
PAP

Orlen mocno traci w czwartek na giełdzie. W środę wieczorem spółka opublikowała wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Zysk netto Grupy Orlen za pierwsze trzy miesiące był niższy o 6,7 miliarda złotych w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Kurs Orlenu mocno w dół

Kurs Orlenu mocno w dół

Źródło:
PAP