Chcesz wygrać "szóstkę"? Oto "najszczęśliwsze" liczby

Pieniądze


W czwartek losowanie rekordowej sumy w totku: do wygrania aż 40 milionów złotych. Ta kwota z oczywistych względów rozpala wyobraźnię każdego. Chcesz trafić "szóstkę"? Wskazujemy, które liczby padały najczęściej w ostatnich 16 latach.

Jednym ze sposobów na trafienie "szóstki" w czwartkowym losowaniu jest wykupienie milionów losów z wszystkimi możliwymi kombinacjami liczb. To jednak rozwiązanie kosztowne, dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć najczęściej losowanym liczbom od 1 stycznia 2000 roku.

Co wybrać?

Jak wynika z danych wygenerowanych na stronie Totalizatora Sportowego, najczęściej losowaną liczbą jest 13. W ostatnich 16 latach wystąpiła ona aż 303-krotnie. Oznacza to, że pojawiła w 14 procentach wszystkich losowań.

Na drugim miejscu znajduje się liczba 45. Wystąpiła ona 289 razy. Niewiele mniej w losowaniach pojawiało się 17, które uzupełnia podium zestawienia.

Na czwartym miejscu jest liczba 32, wskazywana 286 razy. W losowaniach od stycznia 2000 roku 284 razy pojawiała się liczba 6. To 13 procent wszystkich losowań.

Pierwszą szóstkę najczęściej pojawiających się liczb w totku uzupełniają dwie liczby: 4 i 18. Pojawiały się 282 razy.

Najczęściej padające liczby w Lotto w ostatnich 16 latachLotto

W pierwszej dziesiątce najczęściej losowanych liczb znalazły się ponadto: 24, 41, 21.

Choć powyższe wskazania brzmią jak gotowy kupon, to należy pamiętać, że postawienie na te liczby nie oznacza pewnej wygranej, bo Lotto to gra losowa i tylko przypadek decyduje o tym, jakie kule zostaną wylosowane.

Zobacz. Wygrał ponad 35 mln zł w lotto. Nareszcie zgłosił się po wygraną (15.09.2015):

Wygrał ponad 35 mln zł w lotto. Nareszcie zgłosił się po wygranątvn24

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl