Z politechniki w biznes. 210 mln zł dla inżynierów i techników

Najnowsze

tvnNiełatwy start magistra inżyniera

Aż 210 mln zł na wdrożenie pionierskich pomysłów inżynierów i techników do gospodarki będzie miał fundusz stworzony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz giganta z Izraela, zapowiada "Puls Biznesu".

NCBR, spółka Investin oraz Pitango - największy izraelski fundusz venture capital stworzą największy fundusz zaawansowanych technologii na polskim rynku w obszarze nauk inżynieryjnych i technicznych, pisze gazeta.

Most dla kreatywnych

Ten publiczno-prywatny fundusz, który będzie miał do dyspozycji 210 mln zł, to część programu BRIdge VC, który ma za zadanie wspierać komercjalizację badań przemysłowych i prac rozwojowych. Chodzi o to, by polskie rozwiązania technologiczne, opracowane na uniwersytetach i w laboratoriach, nie pozostawały teorią, ale znajdowały zastosowanie w gospodarce.

Do konkursu na partnerów biznesowych NCBR zgłosiło się ponad 30 funduszy inwestycyjnych i firm doradczych, w tym pięć funduszy globalnych.

Wkrótce ma zostać podpisana podobna umowa z polską firmą Adiuvo i globalnym funduszem BRAN Investments. Ich fundusz - również o wartości 210 mln zł - będzie szukał podobnych okazji w obszarze nauk przyrodniczych i medycznych.

Autor: //gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn