Sobala nowym szefem "Wiadomości"?

Najnowsze

Aktualizacja:
fotorzepaJacek Sobala - nowy szef "Wiadomości"?

"Wiadomości" będą miały nowego szefa. Kierownictwo TVP postanowiło rozstać się z dotychczas kierującym programem Krzysztofem Rakiem i zatrudnić na jego miejsce Jacka Sobalę - donosi "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, ta zmiana nie oznacza jednak powrotu do programu Hanny Lis.

Jak podkreśla "Rzeczpospolita", nowy szef Wiadomości nie oznacza powrotu Hanny Lis, którą Krzysztof Rak wczoraj odsunął od prowadzenia serwisu informacyjnego. Zarząd TVP uważa bowiem, że Hanna Lis złamała umowę, która zabraniała jej udzielania wywiadów bez zgody władz telewizji. Po pojawieniu się informacji o jej odsunięciu, dziennikarka udzieliła czterech wywiadów: dla portalu plejada.pl, "Gazety Wyborczej", "Dziennika" i "Rzeczpospolitej". Z tego powodu zarząd TVP rozważa zerwanie z nią kontraktu.

Radiowiec i... aktor

Nowy szef "Wiadomości" Jacek Sobala niedawno został usunięty z funkcji dyrektora I Programu Radia Polskiego. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Solidarność, Radiu Eska, Radiu TOK FM oraz Radiu PiN.

Głośno o nim było jednak zwłaszcza kiedy pełnił funkcję prezesa w Radiu BIS. Jak donosiły media, chciał wówczas karać dziennikarzy, jeśli ci na antenie powiedzieliby "Święto Zmarłych" zamiast "Dzień Wszystkich Świętych". Dziennikarze mieli płacić za to tysiąc złotych. Po krytyce tego pomysłu w mediach, decyzja Sobali została wycofana.

Sobala jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W latach 80. można było go zobaczyć w kilku produkcjach filmowych, m.in. w "Zmiennikach" czy "Tulipanie".

Tomasz Lis też w niełasce?

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", kłopoty może mieć też mąż Hanny Lis - Tomasz. Gazeta dotarła do listu, jaki skierował do niego dyrektor telewizyjnej Dwójki Wojciech Pawlak. W piśmie jest wezwanie do zaprzestania szkalowania członka zarządu TVP S.A. Sławomira Siwka oraz podawania nieprawdy na temat zysków TVP. Telewizja zaczęła kontrolę przestrzegania przez Lisa warunków kontraktu.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: fotorzepa