Rostowski: budżet będzie trudny, podwyżki podatków nie przewiduję


Przyszłoroczny budżet będzie bardzo trudny - powiedział dziennikarzom minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że trzeba się przygotować na potencjalne zagrożenia płynące z zewnątrz. Minister nie przewiduje jednak podwyżki podatków.

Rostowski zaznaczył, że "trzeba się odpowiedzialne przygotować do potencjalnych zagrożeń zewnętrznych". Zapewnił jednak, że w tej chwili nie przewiduje podwyżki podatków". - Zawsze robimy wszystko co możemy, żeby unikać takich sytuacji - podkreślił minister.

Różne warianty

Szef resortu finansów przekonywał, że Polska musi być przygotowana na różne scenariusze w Europie. - Państwo wiecie, jak wygląda sytuacja w Europie. Kryzys w strefie euro trwa i skutki tego kryzysu się nasilają. Przygotowaliśmy Polskę w ciągu ostatnich dwóch lat właśnie na taką trudną sytuację, ale skoro ta sytuacja nie poprawia się, to pracujemy nad dalszymi działaniami, które będziemy mogli uruchomić, jeśli sytuacja będzie się pogarszała - powiedział Rostowski.

Wcześniej przedstawiciele resortu finansów mówili, że na początku września Ministerstwo Finansów przedstawi Radzie Ministrów wstępny projekt budżetu na 2013 rok. Dodawali, że celem resortu finansów na 2013 r. jest deficyt budżetowy niższy niż 32 mld zł zapisane w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa.

Autor: mn/tr/k / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości