Nadchodzi superszybki mobilny internet

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huSzybkim internetem będzie się można cieszyć niemal wszędzie

Usługi telefonii komórkowej czwartej generacji (tzw. LTE) zostaną uruchomione w Polsce w 2011 r. - pisze "Rzeczpospolita". Dzięki nim będzie można korzystać z bezprzewodowego, mobilnego internetu z prędkością nawet osiem razy większą niż obecnie.

Jak zauważa "Rz", polscy operatorzy nie zastanawiają się już, czy wdrażać nową technologię transmisji danych, ale kiedy i jak to zrobić. Jeśli usługi ruszą w 2011 r., na większą dostępność użytkownicy w Polsce mogą liczyć w roku 2012 – wynika z wypowiedzi przedstawicieli branży podczas konferencji "Potencjał rynkowy LTE".

Superszybko

Według Andrzej Ochockiego, dyrektora Biura Usług Szerokopasmowych Ery, nowa technologia pozwoli na uruchomienie bezprzewodowego dostępu do Internetu z prędkościami między 100 – 150 Mb/s. Najszybsza z wykorzystywanych obecnie technologii pozwala na transmisję do 20 Mb/s.

Rozwój LTE zależy przede wszystkim od dostępności i cen odpowiedniego sprzętu – kart do komputerów i telefonów. Dzisiaj na rynku dostępne są dopiero prototypy. Od 2012 r. terminale LTE powinny zacząć tanieć i wtedy operatorzy komórkowi mogę je zaoferować na większą skalę swoim klientom - pisze "Rz".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu