Najnowsze

Coraz więcej Polaków oszczędza w OFE

Najnowsze

TVN24W OFE na emeryturę oszczędza już prawie 13 mln osób

W OFE na emeryturę oszczędza już prawie 13 mln osób - podaje spółka Analizy Online.

Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych wynosi 12,86 mln osób. Analitycy podkreślili, że dane te nie uwzględniają wyników lipcowego losowania w ZUS, przydzielającego do funduszy emerytalnych te osoby, które samodzielnie nie wybrały OFE.

Od początku roku fundusze emerytalne pozyskały ponad pół miliona nowych członków, czyli o 25 proc. więcej niż w ciągu siedmiu miesięcy ubiegłego roku. - W skali tego roku najlepiej wypada OFE ING NNP, który systematycznie goni lidera Commercial Union OFE. Do ING NNP OFE od początku roku trafił prawie co trzeci "nowy emeryt", natomiast do CU OFE - 15 proc. Największą dynamiką w pozyskiwaniu nowych członków wykazał się natomiast OFE Pocztylion (13,8 proc. od początku roku) - napisali analitycy.

Na koniec lipca aktywa netto OFE wynosiły 136,5 mld zł, co oznaczało spadek w porównaniu z końcem czerwca o 0,6 proc. Spadek aktywów wynikał w głównej mierze ze spadków na warszawskiej giełdzie. WIG w ciągu lipca stracił 3,6 proc.

Liderami pod względem liczby nowych członków zostały ING Nationale-Nederlanden Polska OFE, które w ciągu dwóch miesięcy pozyskało 51,4 tys. osób oraz Commercial Union OFE (33,6 tys. osób). Bardzo aktywne na rynku nowych umów stało się również, biorące udział w losowaniu, OFE Pocztylion. W czerwcu i lipcu przystąpiło do niego 25,6 tys. osób, co oznacza wzrost liczby członków o 6,6 proc. Powyżej 10 tys. nowych umów podpisali też agenci reprezentujący OFE PZU "Złota Jesień" (14,3 tys.).

Źródło: PAP, APTN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości