Najnowsze

Najnowsze

Ponad 424 tysiąca wniosków emerytalnych wynikających z obniżenia wieku emerytalnego, przyjął do końca grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych - poinformowała w środę szefowa ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - Wpływ przywrócenia wieku emerytalnego na rynek pracy nie był tak silny, jak to wstępnie szacowano - podkreśliła.

Przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii przeprowadzili nieformalne rozmowy ws. przystąpienia kraju do zrzeszającej 11 państw azjatyckich Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP), co ma pobudzić brytyjski eksport po brexicie - podaje w środę "Financial Times".

W ocenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa kolejna podwyżka opłat za przejazd autostradą A2, zarządzaną przez Autostradę Wielkopolską, jest niezasadna - poinformował Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu.

Jeden przelew składkowy zamiast trzech - a czasem nawet czterech - stał się faktem. Pierwsze kilkadziesiąt tysięcy wpłat, które wpłynęły na indywidualne rachunki, zostały już rozliczone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.

Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku jest wyceniana blisko najwyższego poziomu od ponad 2 lat. Na rynkach oczekiwanie na dane o zapasach paliw w USA w ubiegłym tygodniu. Analitycy prognozują spadek zapasów ropy o 5 milionów baryłek.

Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, w tym inwestorowi giełdowemu i jednemu z najbogatszych Polaków Romanowi K. w sprawie manipulacji akcjami spółki Krezus S.A. Miało do tego dochodzić od lipca do listopada 2012 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia i do 5 milionów złotych grzywny. Roman K. w oświadczeniu wydanym w środę poinformował, że planuje całkowicie ograniczyć swoją działalność inwestycyjną na GPW w 2018 roku.

Wizyta u fryzjera to dla większości z nas przyjemność. Jednak przed wyborem odpowiedniego salonu warto sprawdzić jego recenzje. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien 22-latek z Wisconsin, który nie tylko stracił więcej włosów niż by sobie tego życzył, ale też wyszedł poraniony. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Premier Mateusz Morawiecki powołał Polską Grupę Lotniczą - poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski, który jednocześnie został szefem PGL. Jest to spółka akcyjna z kapitałem 1,2 miliarda złotych. W jej skład wejdą spółki Skarbu Państwa, między innymi PLL LOT, LOT AMS, LS Airport Services.

Ocieplenie klimatu może skutkować nie tylko topnieniem lodowców, podnoszącym się poziomem wód i nagłymi zmianami pogodowymi, ale również może oznaczać, że na sklepowych półkach zabraknie naszych ulubionych produktów. Czego zabraknie, a co zmieni smak sprawdzała w programie "24 godziny" Agata Zamęcka.

Wzrost płacy minimalnej, koniec darmowych foliówek i podwyżki na A2 - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Ponadto w programie pojawiły się informacje o sytuacji polskich firm oraz celnikach, którzy zostali włączeni do systemu emerytur mundurowych.

Ostatnia szansa na dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych oraz prognozy dla złotego w 2018 roku to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Patrycjusz Wyżga.

W 2018 roku zakończą się prace na około 450 kilometrach dróg krajowych i autostrad. Zgodnie z informacjami przesłanymi tvn24bis.pl przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad najwięcej inwestycji ma zakończyć się w trzecim kwartale. Przedstawiamy najważniejsze projekty na drogowej mapie Polski.

Polskie Linie Lotnicze LOT w ubiegłym roku zarobiły ponad 280 milionów złotych na działalności podstawowej, czyli przewozie pasażerów - poinformował we wtorek prezes spółki Rafał Milczarski. To o około 100 milionów złotych więcej niż w roku 2016. LOT w ubiegłym roku przewiózł prawie 7 milionów pasażerów.

Inspekcja Handlowa, którą kieruje prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wzięła pod lupę odzież ostrzegawczą, akcesoria odblaskowe i nauszniki ochronne. W związku z licznymi uwagami, we wnioskach po kontroli poradzono: kupuj i używaj odblasków z głową.

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku i Londynie drożeje kolejną sesję. Baryłkę "czarnego złota" kosztuje ponad 60 dolarów. Rynek rozpoczął nowy rok z cenami, jakich nie osiągnął od czterech lat - zauważają analitycy.

Celnicy zostali włączeni do systemu emerytur mundurowych. Oznacza to, że będą mogli przechodzić na emeryturę w wieku 55 lat, a ich świadczenia będą wypłacane z budżetu państwa, a nie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Od dzisiaj zmieniły się stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Koninem (Wielkopolskie). Samochody osobowe i motocykle zapłacą za przejazd całego odcinka 60 złotych, czyli o 3 złotych więcej niż dotąd.