Najnowsze

Najnowsze

Grudzień trudny dla Polaków

Grudzień, jest najtrudniejszym miesiącem dla budżetów domowych Polaków - wynika z badania "Nastawienie do finansów" wykonanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Na święta i Sylwestra wydajemy tyle, że z zadłużenia wychodzimy dopiero w lutym.

Zamieszanie wokół podwyżek cen prądu. "Spółki wycofają wnioski"

- Może to nieprecyzyjnie zabrzmiało - powiedział w środę minister energii Krzysztof Tchórzewski. W ten sposób szef resortu odniósł się do wezwania prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, by spółki energetyczne złożyły korekty wniosków o podwyżki. Wcześniej minister mówił, że spółki mają wpłacić około miliarda złotych do funduszu, z którego wypłacane będą rekompensaty za podwyżki. "Prezes URE przyjął, że to są już znalezione oszczędności" - mówił Tchórzewski. Tymczasem - jak wyjaśnił - to pieniądze nie z oszczędności, a z zysków spółek.

"Bilans". Rok rządów premiera Morawieckiego

Wniosek o wotum zaufania po roku rządów premiera Mateusza Morawieckiego - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był ekonomista Marek Zuber. Ponadto o zmianach w segregacji śmieci mówili Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich oraz Krzysztof Kawczyński, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej.

"Biznes dla Ludzi". Deficyt mieszkań na polskim rynku

Ogromna luka na rynku mieszkań - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Michał Cebula, dyrektor generalny HRE Think Tank oraz Maciej Górka z Home Broker. W programie pojawiły się także informacje o dopłatach do rachunków za prąd.

Morawiecki mówi, że obniża podatki. Wotum zaufania zaliczone

- Mamy wiele działań związanych z obniżką podatków. To propozycje niezwykle ważne, też takie, o które walczyliśmy od lat i wywalczyliśmy w negocjacjach z Komisją Europejską - powiedział w środę podczas wystąpienia w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił o obniżeniu stawek VAT na niektóre towary oraz CIT do 9 procent.

Tusk "wysłucha i przyjmie wnioski". W czwartek ostatni szczyt unijny

Podczas rozpoczynającego się w czwartek szczytu Unii Europejskiej "27" wysłucha oceny premier Wielkiej Brytanii Theresy May w sprawie sytuacji dotyczącej brexitu, a później spotka się w swoim gronie i przyjmie odpowiednie wnioski - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk w liście do przywódców.

Rekompensaty za wzrost cen prądu. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Gospodarstwa domowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mają otrzymać rekompensaty za podwyżki cen prądu - zapowiada minister energii Krzysztof Tchórzewski. Kiedy rekompensaty zaczną obowiązywać? Czy warunkiem dopłaty do rachunku będzie złożenie wniosku? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Duży bank zmienia nazwę. Jest decyzja

Akcjonariusze Banku BGŻ BNP Paribas zdecydowali o zmianach w statucie, w tym między innymi o zmianie nazwy na BNP Paribas Bank Polska - wynika z uchwał wtorkowego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki.

"To niesamowity skandal". Rostowski o zatrzymaniu Wojciecha Kwaśniaka

To niesamowity skandal - tak o zatrzymaniu byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniaka mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jan Vincent Rostowski. Były wicepremier i minister finansów dodał, że Kwaśniak to człowiek "uczciwy" i "surowy jako nadzorca". - To dzięki niemu polski system bankowy był w tak dobrej kondycji w 2008 roku, kiedy uderzył światowy kryzys finansowy - podkreślił.

Kłopoty firm energetycznych na giełdzie. Akcje mocno w dół

Spółki energetyczne kontynuowały we wtorek spadki po tym, jak prezes Urząd Regulacji Energetyki wezwał dystrybutorów oraz sprzedawców energii do korekty wniosków taryfowych. Skupiający energetyczne koncerny indeks WIG-Energia poszedł w dół o 4,83 procent. Kurs PGE spadł o 5,1 procent, Tauronu zniżkował o 5,8 procent, a Enei - o 4,61 procent.