Najnowsze

Najnowsze

Zamiast kilku tysięcy, kilkaset złotych - tyle płacą niektórzy kierowcy za ubezpieczenie OC. Osoby, które mają na koncie wiele stłuczek i wypadków, coraz częściej wykupują polisy krótkoterminowe, które kosztują średnio 50 złotych za miesiąc. Teoretycznie są przeznaczone dla autokomisów, ale jak pokazuje praktyka, używają ich też inni. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Wysiłki Ryanaira mające na celu złagodzenie niedoboru pilotów, który przyczynił się do odwołania tysięcy lotów, mogą przynieść rezultaty - donosi Bloomberg. Agencja dotarła do dokumentu, z którego wynika, że irlandzkie linie zatrudniły w październiku ponad 200 pilotów.

Od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych w jednej firmie może kosztować odejście od zmiany czasu – alarmują eksperci. Mowa o firmach, których działalność opiera się na rozbudowanych systemach informatycznych. Posłowie, którzy pracują nad projektem oceniają, że ta zmiana nie wywoła skutków finansowych dla budżetu państwa i dla samorządów. O kosztach dla gospodarki milczą.

Dostosowanie opłat za opróżnienie lokalu mieszkalnego do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku i wprowadzenie niższych stawek dla dłużników, którzy dobrowolnie opuszczają lokal, przewiduje nowelizacja ustawy o komornikach sądowych. Nowe przepisy weszły w życie w sobotę.

- Przed wybuchem wojny biznes kręcił się lepiej. Miałem pracowników, kupców, było stabilnie, mieliśmy prąd i wodę. Teraz nie mamy nic - mówi Mohamad Al Khawatieh. Cukiernik z Aleppo powoli jednak staje na nogi, także dzięki wsparciu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, który zapewnił mu nowy piec, tace, formy i blendery. Marzący o powrocie do normalności mieszkańcy chętnie odwiedzają jego cukiernię. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Polscy producenci w pierwszej połowie tego roku sprzedali na zagranicznych rynkach w pierwszym półroczu 2017 roku prawie 5 milionów okien i drzwi o łącznej wartości 871 milionów euro. W ujęciu ilościowym eksport wzrósł o 8,7 procent, a wartościowym o 11 procent - wynika z raportu Centrum Analiz Branżowych.

Po ponad 30 latach kończy swoją działalność tradycyjny parkiet giełdowy w Hongkongu. Wszystko z powodu odpływu maklerów do internetu, dlatego zarządzający obiektem postanowili przekształcić budynek w obiekt muzealno-reprezentacyjny. - Zmienimy to miejsce w kolejny ważny symbol finansowego, jakim jest Hongkong. To będzie miejsce spotkań, gdzie znajdą się aule, muzeum, sala wystaw i inne miejsca otwarte dla ludzi - mówi Charles Li, prezes giełdy w Hongkongu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W Chinach przeprowadzono testy prototypu w pełni autonomicznego samolotu. AT 200 osiąga prędkość 300 kilometrów na godzinę, ma zasięg przeszło 2 tysięcy kilometrów i zabiera na pokład 1,5 ton ładunku. Na razie nie przewozi jednak ludzi, jest przeznaczony do transportu typu cargo, ale można się domyślać, że to dopiero początek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zyski Volkswagena za trzeci kwartał wzrosły o 15 procent mimo kosztów, jakie firma ponosi w związku z aferą dieslową. Koncern zawdzięcza sukces przewyższający przewidywania analityków między innymi prowadzonym od roku cięciom kosztów w segmencie samochodów osobowych.

Właściciel zakładu i sklepu mięsnego z Ruesselsheim w Niemczech otrzymał niezwykłe zamówienie. Pewna panna młoda zażyczyła sobie tortu weselnego z mięsa. Masarz poinformował w mediach społecznościowych o swoim niezwykłym wyrobie i pokazał zdjęcie. Zaraz potem otrzymał kilkanaście tysięcy zapytań o możliwość zamówienia czegoś podobnego, z wielu regionów Niemiec. Cena zaczyna się od 150 euro i chętnych wciąż nie brakuje. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty głównych indeksów. Na rekordowych poziomach zakończył dzień Nasdaq, który mocno zwyżkował po wynikach dużych spółek technologicznych: Alphabet, Amazon, Microsoft.

Pierwsze Mieszkania plus, miliarderzy na świecie oraz sposób na korki w Singapurze - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Agata Zamęcka.

Niedziele bez handlu, duże zmiany na rynku pracy oraz antyamerykańska propaganda Korei Północnej - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Agata Zamęcka

Głosowałbym przeciwko niedzielom wolnym od handlu, bo to jest próba uszczęśliwiania narodu polskiego na siłę. To taki niechciany dar ofiarowany ludziom, którzy tego nie chcą, a w dodatku szkodliwy gospodarczo - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski (PO), europoseł i były unijny komisarz ds. budżetu.

Podniesienie limitu kosztów uzyskania przychodu dla twórców, a także wprowadzanie opodatkowania nieruchomości komercyjnych o wartości powyżej 10 mln zł - to m.in. zmiany, które wprowadza uchwalona w piątek przez Sejm nowela ustaw podatkowych. Od 1 stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku wrośnie do 8 tys. zł, ale tylko dla osób najmniej zarabiających.