Szukają migranta, który miał podjąć próbę przepłynięcia Bugu wepchnięty do rzeki przez białoruskie służby

Autor:
tm
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Starszy brygadier Michał Badach: akcje poszukiwawcze na rzekach są szczególnie trudne
Starszy brygadier Michał Badach: akcje poszukiwawcze na rzekach są szczególnie trudne
wideo 2/5
Starszy brygadier Michał Badach: akcje poszukiwawcze na rzekach są szczególnie trudne

We wtorek rano w miejscowości Woroblin (województwo lubelskie) Straż Graniczna zatrzymała obywatela Syrii, który nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę na Bugu. Powiedział, że został wepchnięty do rzeki przez białoruskie służby. Poinformował o drugim mężczyźnie, który miał być w podobnej sytuacji. Podjęto poszukiwania. Jak komentują strażacy, tego typu akcje są szczególnie trudne.

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Dariusz Sienicki poinformował, że we wtorek rano w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski zatrzymano obywatela Syrii, który próbował przepłynąć przez graniczną rzekę Bug.

- Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby – powiedział rzecznik.

Straż pożarna szuka migranta, który próbował przepłynąć rzekę Bug (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

Na miejscu pracuje dwanaście zastępów straży pożarnej

Na miejsce skierowani zostali strażacy, między innymi z grupy wodno-nurkowej z Sokołowa Podlaskiego i Lublina.

- Łącznie na miejscu jest dwanaście zastępów straży pożarnej. Poszukiwania wciąż trwają – mówił po południu w TVN24 starszy brygadier Michał Badach z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt

Dodał, że akcje poszukiwawcze na rzekach są szczególnie trudne. – W odróżnieniu na przykład od jezior, w rzekach woda ciągle płynie. Osoba, która mogła utonąć, może się więc przemieszczać – zaznaczył.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wyjaśniał, jak wygląda akcja z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. – Na początku działamy oczywiście z wykorzystaniem sonaru, który pozwala nam wstępnie zbadać koryto rzeki i sprawdzić miejsca, gdzie ktoś może ewentualnie przebywać – powiedział st. bryg. Badach.

Straż Graniczna zatrzymała migranta w okolicach miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski

Autor:tm

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości