TVN24 | Białystok

Ulicami Świdnika biegał osiodłany koń bez jeźdźca. Zwierzę uciekało przez kilka kilometrów, interweniowała policja

TVN24 | Białystok

Autor:
tm//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Świdnik. Ulicami miasta biegał osiodłany koń. Wcześniej zrzucił jeźdźca, spłoszył się i uciekł (materiał z 3.05.2022)
Świdnik. Ulicami miasta biegał osiodłany koń. Wcześniej zrzucił jeźdźca, spłoszył się i uciekł (materiał z 3.05.2022)Lubelska Policja
wideo 2/6
policja

Osiodłany koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika (Lubelskie). W pogoń za zwierzęciem ruszyli policjanci. Używali świateł błyskowych, by naprowadzić zwierzę w bezpieczne miejsce. Tam pomocna okazała się kobieta, która sama ma konie. Udało się jej przestraszonego wierzchowca uspokoić i przytrzymać.  

W sobotę (30 kwietnia) po godzinie 17 świdnicka policja otrzymała zgłoszenie, że ulicami miasta biega osiodłany koń bez jeźdźca. Policjanci zauważyli zwierzę na ulicy Targowej i ruszyli za nim radiowozem.

Ulicami Świdnika biegał koń bez jeźdźcaLubelska Policja

Naprowadzili wierzchowca w miejsce oddalone od ruchu

- Kuc swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przy użyciu świateł błyskowych ostrzegali innych użytkowników ruchu oraz starali się wyprowadzić konia w bezpieczne miejsce – mówi starsza aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Starsza aspirant Elwira Domaradzka: po kilku kilometrach udało się wyprowadzić konia w miejce poza drogami publicznymi
Starsza aspirant Elwira Domaradzka: po kilku kilometrach udało się wyprowadzić konia w miejce poza drogami publicznymi TVN24

Po kilku kilometrach mundurowym udało się skierować wierzchowca w miejsce oddalone od ruchu. - Przestraszone i wycieńczone zwierzę uspokoiła i przytrzymała kobieta, która sama posiada konie – zaznacza policjantka.

Czytaj też: Szop zasnął na latarni. Zdjęli go strażacy, wszedł drugi raz

Koń był na wyprawie w lesie i zrzucił jeźdźca

Koń został przekazany właścicielowi. Okazało się, że koń był na wyprawie terenowej w lesie Rejkowizna. Zrzucił jadącą na nim osobę, a następnie spłoszył się i uciekł. 

Policjanci zauważyli konia na ulicy Targowej w Świdniku
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska Policja

Pozostałe wiadomości