Potrącił idącego poboczem 13-latka. Chłopiec nie żyje. Kierowca był pod wpływem alkoholu

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/Lubelska policja
Kierowca był pijany, potrącił 13-latka. Chłopiec nie żyjeLubelska policja
wideo 2/8
slideshow

Kierowca audi – według wstępnych ustaleń – jechał z dużą prędkością i stracił panowanie na autem. Zjechał na przeciwległy pas jezdni i potrącił idącego poboczem 13-letniego chłopca. Na miejscu zdarzenia podjęto próbę reanimacji. Niestety chłopiec zmarł. Kierowca miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

W niedzielę około godz. 21 w miejscowości Sitaniec Wolica (woj. lubelskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca, jadąc z dużą prędkością od strony Sitańca, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu oraz lewe pobocze. Tam potrącił idącego prawidłowo 13-letniego chłopca - informuje policja.

Kierujący odjechał, zatrzymując się dopiero w znacznej odległości od miejsca zdarzenia. Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej 13-latek zmarł.

Kierowca był pijany, jechał z dużą prędkością. Zginął 13-letni chłopiecLubelska policja

Blisko dwa promile kierowcy

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Badanie stanu trzeźwości 22-latka z gminy Zamość przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Na miejscu do późnych godzin nocnych pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego sądowego pracowali policjanci, którzy ustalają dokładne okoliczności i przebieg wypadku.

Sprawcy wypadku grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Google

Autor:gp

Źródło: TVN24/Lubelska policja

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja