TVN24 | Białystok

Młodzi rodzice przyznali, że są pod wpływem narkotyków. Opiekowali się trzymiesięczną córką

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
PAPtvn24.pl
Policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Międzyrzeca Podlaskiego
Policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Międzyrzeca Podlaskiego Google Earth
wideo 2/6
Google EarthPolicjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie Międzyrzeca Podlaskiego

23-latek i jego o trzy lata młodsza żona przyznali, że opiekowali się córką, będąc pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi znaleźli w ich mieszkaniu biały proszek. Jak wstępnie ustalono – amfetaminę. Małżeństwo usłyszało już zarzuty. Dziecko trafiło zaś pod opiekę lekarzy.

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie) weszli do jednego z mieszkań w tej miejscowości. Pracownica ośrodka pomocy społecznej poinformowała ich bowiem o – znajdującym się pod wpływem środków odurzających – małżeństwie, które prawdopodobnie sprawuje opiekę nad kilkutygodniowym dzieckiem. Informacje się potwierdziły.

- Wszystko wskazywało na to, że młodzi rodzice byli pod wpływem narkotyków, w związku z tym zarówno od 23-latka, jak też 20-letniej matki pobrana została krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. Tam również trafiła 20-latka. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia – mówi komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

O dalszym losie małżeństwa zadecyduje sąd

Policjanci znaleźli też w mieszkaniu biały proszek - wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Zabezpieczyli też tytoń, maszynkę do produkcji wyrobów tytoniowych i gotowy już produkt.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

W sobotę (12 czerwca) para usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. - Będą odpowiadać za narażenie dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. A mężczyzna dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru. O dalszym losie małżeństwa zadecyduje sąd – zaznacza kom. Salczyńska – Pyrchla.

Małżeństwo przyznało się do winyLubelska policja

Autor:tm/gp

Źródło: PAPtvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości