TVN24 | Białystok

Szpital w Grajewie ma nowy oddział zakaźny, ale dodatkowych łóżek dla pacjentów nie będzie. "Brakuje lekarzy"

TVN24 | Białystok

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Szpital w Grajewie pilnie poszukuje lekarzy
Szpital w Grajewie pilnie poszukuje lekarzyTVN24
wideo 2/11
TVN24Szpital w Grajewie pilnie poszukuje lekarzy

Szpital w Grajewie na Podlasiu otworzył nowy oddział zakaźny. Mimo tego liczba miejsc dla pacjentów z COVID-19 się nie zwiększy. - Brakuje lekarzy z zakresu specjalizacji chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych, intensywnej terapii – wymienia dyrektor placówki.

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie pilnie poszukuje lekarzy do pracy. Placówka otworzyła właśnie nowy, wyremontowany oddział zakaźny, ale liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 i tak nie może zwiększyć, bo nie miałby kto się nimi zająć. W szpitalu jest więc 70 łóżek dla zakażonych koronawirusem, z których większość jest zajęta.

- Przede wszystkim brakuje lekarzy z zakresu specjalizacji chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych, intensywnej terapii. My na bieżąco staramy się pozyskiwać ludzi, natomiast w obecnej chwili lekarze są produktem deficytowym, jest to bardzo trudne zadanie – mówi Sebastian Wysocki, dyrektor szpitala w Grajewie.

Dodaje, że kilku lekarzy udało się już zatrudnić, ale to wciąż za mało.

- Pozyskaliśmy dwóch lekarzy z Białorusi, obecnie oczekujemy na dwóch lekarzy z Syrii, w przyszłym tygodniu także czekamy na specjalistę anestezjologii, intensywnej terapii ze szpitala w Grodnie.

Potrzebnych jeszcze kilku specjalistów

Jak mówi Wysocki, jeśli szpital miałby komplet kadry medycznej, to mógłby uruchomić kolejnych 20 łóżek.

- Natomiast musiałoby to być około trzech, czterech lekarzy na stałe zatrudnionych w naszym szpitalu, którzy by zapewnili obsługę 24-godzinną w ramach dyżurów lekarskich – tłumaczy dyrektor.

- Obecnie utworzyliśmy w szpitalnym oddziale ratunkowym takie miejsca przejściowe, w których to pacjenci oczekują na decyzję, w którym kierunku zostaną rozdysponowani, ponieważ musimy brać pod uwagę pacjentów nie tylko covidowych. Mamy działające: oddział chorób wewnętrznych, oddział kardiologii, oddział chirurgii, które zaopatrują również pacjentów niecovidowych – podsumowuje Wysocki.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości