Kierowca zapomniał zaciągnąć ręcznego, auto stoczyło się do jeziora

Autor:
tm/tok
Źródło:
tvn24.pl
Jezioro Izdebno. Kierowca zapomniał zaciągnąć ręcznego, auto stoczyło się do wody. Na miejsce wezwano strażaków
Jezioro Izdebno. Kierowca zapomniał zaciągnąć ręcznego, auto stoczyło się do wody. Na miejsce wezwano strażakówKP PSP w Parczewie
wideo 2/5
auto

To była nietypowa interwencja. Straż pożarna musiała wyciągnąć z jeziora Izdebno (woj. lubelskie) samochód, który znalazł się tam, bo kierowca zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego. Akcja zakończyła się sukcesem. Użyto w niej ciągnika, sprowadzonego przez właścicielkę auta.

Zgłoszenie do strażaków wpłynęło w niedzielę (4 czerwca). Wynikało z niego, że na dnie jeziora Izdebno leży zatopiony samochód.

"Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i szczegółowym przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nikogo nie ma w pojeździe, a samochód stoczył się z powodu niezaciągniętego hamulca ręcznego" – czytamy na profilu faceboowym Komendy Powiatowej PSP w Parczewie.

Auto stoczyło się do jeziora KP PSP w Parczewie

Przybyła specjalistyczna grupa wodno-nurkowa

Jako że była noc, co stwarzało zagrożenie dla strażaków, dowódca podjął decyzję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przerwaniu działań i wznowieniu ich następnego dnia.

Czytaj też: Dziura w drodze "pochłonęła" samochód 

Pomocny był ciągnik KP PSP w Parczewie

Oprócz dwóch zastępów straży pożarnej z łodzią na miejscu pojawiła się w poniedziałek specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych

"Po odnalezieniu przez nurków zatopionego pojazdu i podczepieniu do niego stalowej liny auto wyciągnięto z jeziora przy użyciu ciągnika rolniczego zapewnionego przez właścicielkę pojazdu" – informują strażacy.

Po oględzinach samochodu okazało się, że na szczęście nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Kierowca zapomniał zaciągnąć ręcznego KP PSP w Parczewie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/tok

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Parczewie

Pozostałe wiadomości