Dziura w drodze "pochłonęła" samochód

Autor:
anw/dd
Źródło:
ENEX, elespanol.com

W hiszpańskim mieście Pontevedra w Galicji ulewne opady deszczu spowodowały, że jedna z dróg się zapadła. Do dziury, jaka powstała, wpadło auto. W środku znajdowała się kobieta, doznała lekkich obrażeń - przekazały lokalne władze.

Burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu, uderzyła w poniedziałek w miasto Pontevedra w północno-zachodniej Hiszpanii. Hiszpańska Guardia Civil poinformowała o wypadku, do którego doszło na drodze EP-0017. Jezdnia zawaliła się tam i "pochłonęła" samochód. Obrażeń doznała kobieta, która znajdowała się w pojeździe.

>>> CZYTAJ: Burza Fien uderzyła w Hiszpanię. Fale na dziewięć metrów, drogi zasypane śniegiem i porywisty wiatr

Zapadlisko w drodze

Od wtorkowego poranka droga jest zamknięta i trwają tam prace remontowe. - Nie wiem, jak ta dziewczyna przeżyła, nie mam pojęcia. To wstyd, że drogi tu są tak słabo konserwowane, to jest haniebne - opowiedział jeden ze świadków wypadku w rozmowie z lokalnymi mediami.

Gwałtowna pogoda w Hiszpanii

Burza Fien uderzyła w Hiszpanię. Żywioł przyniósł ze sobą intensywne opady śniegu, ulewny deszcz, silny wiatr, który w porywach osiągał prędkość do 130 kilometrów na godzinę. W sporej części obowiązywały pomarańczowe i czerwone alarmy meteorologiczne, czyli najwyższego stopnia.

Od poniedziałku odnotowano w samej Galicji ponad 600 interwencji związanych ze zniszczeniami spowodowanymi przez burzę. We wtorek w godzinach 8-12 było ich ponad 100.

Autor:anw/dd

Źródło: ENEX, elespanol.com