Agresywny 43-latek chciał przegonić policjantów siekierą. Gdy to nic nie dało, wyjął sierp

Autor:
tm/tok
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Gminy Urzędów. Policjanci chcieli porozmawiać z 43-latkiem. Ten zamachnął się na nich siekierą, a potem próbował atakować sierpem ( wideo z 31.01.2023)
Gminy Urzędów. Policjanci chcieli porozmawiać z 43-latkiem. Ten zamachnął się na nich siekierą, a potem próbował atakować sierpem ( wideo z 31.01.2023)KMP Lublin
wideo 2/4
KMP LublinGminy Urzędów. Policjanci chcieli porozmawiać z 43-latkiem. Ten zamachnął się na nich siekierą, a potem próbował atakować sierpem

43-latek z gminy Urzędów (woj. lubelskie) odpowie za czynną napaść na policjantów, którzy chcieli z nim porozmawiać w ramach prowadzonego postępowania. Mężczyzna najpierw próbował atakować ich siekierą, a później sierpem. Udało się go obezwładnić, gdy przyjechał drugi patrol. 43-latowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  

Wszystko działo się w poniedziałek (30 stycznia) na terenie gminy Urzędów, gdzie kryminalni sprawdzając jeden z adresów w związku z ustalaniem szczegółów prowadzonego postępowania, chcieli porozmawiać z 43-letnim mężczyzną.

- Gdy mieszkający tam mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, stał się agresywny. Zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy, a następnie wyszedł z budynku z siekierą, którą zamachnął się na funkcjonariuszy – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policja zatrzymała 43-latkaKMP Lublin

Policja: groził pozbawieniem życia

Następnie mężczyzna na chwilę wrócił do mieszkania, po czym ponownie podjął próbę ataku. Tym razem z sierpem w ręku.

Czytaj też: Miał zaatakować policjanta, później "zmienił taktykę" i zaproponował 10 kilogramów karpia. Stanie przed sądem

- Przy tym cały czas kierował groźby pozbawienia życia. Był agresywny, wulgarny, pijany – zaznacza policjant.

Nikogo nie zranił, udało się go obezwładnić

Niedługo później na miejscu pojawił się drugi patrol. Funkcjonariusze obezwładnili 43-latka. Żaden z nich nie został przez mężczyznę zraniony.

Próbował atakować siekierą, a potem sierpemKMP Lublin

43-latek trafił do policyjnej celi. Odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych. Ma być dziś doprowadzony do prokuratury.

- Policjanci wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztu - dodaje nadkom. Gołębiowski.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/tok

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Lublin

Pozostałe wiadomości