Chciała zdążyć przed opadającą rogatką. Szlaban uderzył ją w głowę, upadła tuż przy torach

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Dęblin. Rowerzystka chciała zdążyć przed opadającą rogatką. Skończyło się upadkiem tuż przy torach (materiał z 25.07.2022)
Dęblin. Rowerzystka chciała zdążyć przed opadającą rogatką. Skończyło się upadkiem tuż przy torach (materiał z 25.07.2022)PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
wideo 2/8
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Dęblin. Rowerzystka chciała zdążyć przed opadającą rogatką. Skończyło się upadkiem tuż przy torach

Najpierw dwóch kierowców, a później dwie rowerzystki zignorowali czerwone światła i opadające rogatki na przejeździe kolejowym w Dęblinie (Lubelskie). Jedną z rowerzystek szlaban uderzył w głowę. Kobieta upadł tuż przy torach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały film, na którym widać moment zdarzenia. 

"Nagranie publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory" - czytamy w opisie nagrania opublikowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Zdarzenia miało miejsce w piątek, 15 lipca, w Dęblinie w powiecie ryckim.

Na filmie widać zachowanie dwóch kierowców i dwóch rowerzystek, którzy na przejeździe kolejowym zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki.

Kobieta została uderzona w głowę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ucierpiała druga z przejeżdżających rowerzystek. Na nagraniu widać, jak szlaban uderzył ją w głowę. Kobieta upadł tuż przy torach. Po chwili zaczęła się podnosić. Jak informują kolejarze, konieczna była interwencja pogotowia.

Trzeba zachować szczególną ostrożność

PKP przypominają, że kierowcy i rowerzyści powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach. "Znak STOP oznacza konieczność zatrzymania się przed przejazdem; na przejazd można wjechać tylko wtedy, gdy zapewniony jest zjazd z przejazdu; zbliżając się do przejazdu, należy zachować szczególną uwagę i upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg" - podkreślono.

Czytaj też: Symulacja zderzenia lokomotywy z autem w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd"

Spółka kolejowa informuje też o zasadach korzystania z Żółtych Naklejek PLK, które mogą uratować życie i zapobiec wypadkom. Naklejki znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżach Świętego Andrzeja od strony torów.

"Na każdej takiej naklejce umieszczony został indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu składający się z 9 cyfr. Przedstawione w ten sposób informacje pozwalają na precyzyjną identyfikację lokalizacji przejazdu lub przejścia. Na naklejkach umieszczono również numery telefonów do dyspozytora zakładowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i nr alarmowy 112" - czytamy na stronie spółki.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Dęblinie w powiecie ryckim
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pozostałe wiadomości