TVN24 | Białystok

Zaatakował i zgwałcił Agnieszkę kilkanaście metrów od jej domu, zmarła w szpitalu. Od 19 lat jest bezkarny

TVN24 | Białystok

Autor:
gp
Źródło:
TVN24/Podlaska policja
Tak wygląda przyszłość ścigania przestępców (archiwum)TVN24 Łódź
wideo 2/12
TVN24 ŁódźTak wygląda przyszłość ścigania przestępców (archiwum)

Agnieszka odprowadziła kuzynkę, a gdy wracała do domu, została zaatakowana i zgwałcona. Po kilku miesiącach, z powodu odniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu. Do tej zbrodni doszło 19 lat temu, a sprawca wciąż pozostaje bezkarny. Policjanci z podlaskiego Archiwum X przygotowali kilka portretów pamięciowych, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Do zbrodni doszło w sierpniowy wieczór 2001 roku na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Wracająca do domu 30-letnia kobieta została zaatakowana i zgwałcona. Na skutek poniesionych obrażeń, po kilku miesiącach, zmarła w szpitalu. Policjanci pracujący wtedy nad rozwiązaniem zbrodni odtworzyli ostatnie godziny z życia Agnieszki D. Kobieta była pielęgniarką i pracowała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Została zaatakowana kilkanaście metrów od swojego bloku tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy przy ulicy Piłsudskiego.

Sprawca wykazał ogromną determinację. Zaatakował kobietę, mimo że niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla. Mimo to do tej pory pozostaje bezkarny.

Miał około 30 lat...

Policjanci na podstawie zeznań świadków sporządzili portrety pamięciowe sprawcy. Zebrane w toku prowadzonego śledztwa informacje wskazują, że był to mężczyzna najprawdopodobniej w wieku około 30 lat, wzrostu około 170 centymetrów, szczupłej budowy, o pociągłej twarzy i ciemnych włosach. Tamtego wieczoru ubrany był w kremową koszulkę polo i ciemne spodnie.

W przedstawionych wizerunkach uwzględniona została progresja wiekowa.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numerami 47 711 31 20 oraz 47 711 2172, numerem alarmowym 112 lub z najbliższą jednostką Policji. Wszystkim osobom zapewniamy anonimowość.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Autor:gp

Źródło: TVN24/Podlaska policja