Nie poradził sobie z zabezpieczeniem, próbował walczyć ze stojakiem

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Chciał ukraść rower, nie poradził sobie z zabezpieczeniem. Próbował walczyć ze stojakiem (wideo z 9.06.2022)
Chciał ukraść rower, nie poradził sobie z zabezpieczeniem. Próbował walczyć ze stojakiem (wideo z 9.06.2022)policja Wrocław
wideo 2/3
policja bez muzyki

Najpierw próbował przeciąć zabezpieczenie roweru, później rurkę od stojaka, do którego przypięty był pojazd. Zmagania mężczyzny nagrała kamera monitoringu. On i jego znajomy zostali zatrzymani. - Sprawa jest rozwojowa - informuje policja.

- Dwóch mężczyzn zauważyło rower, który postanowili ukraść. Byli w pełni wyposażeni, mieli przy sobie kilka śrubokrętów, cęgi oraz obcinak łańcuchowy do rur - wylicza Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji. Jak widać na nagraniu z kamery monitoringu, jeden z mężczyzn stał na czatach. Drugi próbował przeciąć zabezpieczenie roweru. Bezskutecznie.

Czytaj też: Ukradł rower i zadzwonił na 112, bo przewrócił się i złamał nogę

Policja: postanowił walczyć ze stojakiem, później schował się w krzakach

- Jeden z mężczyzn postanowił walczyć ze stojakiem i próbował przeciąć rurkę, do której przypięty był jednoślad - opisuje Rodecka. I dodaje, że w pewnym momencie złodzieje zostali spłoszeni, a chwilę później - choć 33-latek próbował się jeszcze ukryć w zaroślach - zatrzymani przez policjantów. Zatrzymanie jednego z podejrzewanych widać na nagraniu opublikowanym przez funkcjonariuszy.

- Sprawa ma charakter rozwojowy - podkreśla policjantka. I apeluje do właścicieli rowerów, by zwracali uwagę na to, czy zabezpieczenie ich jednośladów jest dobrej jakości. - W tym przypadku to zabezpieczenie zapobiegło kradzieży - wskazuje.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja Wrocław

Pozostałe wiadomości