TVN24 | Wrocław

Płonie hala magazynowa we Wrocławiu

TVN24 | Wrocław

Autor:
FC
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wrocław: pożar hali magazynowej
Wrocław: pożar hali magazynowejTVN 24
wideo 2/9
TVN 24Wrocław: pożar hali magazynowej

We Wrocławiu od rana strażacy walczą z ogniem, który pojawił się w hali magazynowej na Swojczycach. W akcji bierze udział 14 zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Zgłoszenie o płonącej hali magazynowej przy ulicy Swojczyckiej strażacy otrzymali o godzinie 4:36. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie jeden z czterech segmentów hali o powierzchni 25 na 20 metrów. W środku składowane są materiały łatwopalne - rozpuszczalniki i otuliny.

- Produkowana była tam otulina do ocieplania rur, na miejscu składowane były rozpuszczalniki, stąd mogły też wynikać wybuchy, jakie zgłaszali świadkowie. W wyniku temperatury dach hali złożył się do środka, dlatego też działania straży są utrudnione - tłumaczy st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kilkanaście zastępów w akcji

Obecnie na miejscu pracuje 14 zastępów straży. Strażacy nie mają informacji, by ktoś ucierpiał w wyniku pożaru. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Kierowcy jadący ulica Swojczycką muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Autor:FC

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości