Porzucona limuzyna we Wrocławiu. Właściciel poszukiwany

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
TVN24 Wrocław
Porzucona limuzyna we WrocławiuStraż Miejska Wrocław
wideo 2/6
Straż Miejska WrocławPorzucona limuzyna we Wrocławiu

Brak tablic rejestracyjnych, liście na przedniej szybie, opony bez powietrza. Strażnicy miejscy odholowali z jednej z wrocławskich ulic białą, prawie dziewięciometrową limuzynę Lincolna. Jeśli w ciągu pół roku nie zgłosi się jej właściciel, samochód przejdzie na własność miasta.

Mieszkańcy ulicy Zimowej we Wrocławiu zwrócili uwagę, że od wielu miesięcy na chodniku stoi nieużywana limuzyna - biały Lincoln Town Car. Poinformowali o tym straż miejską.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Właściciel ma pół roku

Strażnicy ocenili, że pojazdem od dawna nikt nie jeździł. Świadczył o tym brak powietrza w oponach, brud pokrywający karoserię samochodu, czy jesienne liście na przedniej szybie. Auto nie miało też tablic rejestracyjnych.

Stan pojazdu świadczy o jego nieużywaniuStraż Miejska Wrocław

- W związku z tym, zgodnie z artykułem 50a prawo o ruchu drogowym, strażnicy wydali dyspozycję usunięcia pojazdu. Został on przez wyłonioną w przetargu firmę odholowany na parking. Tam przez pół roku będzie czekał na właściciela. Jeśli się zgłosi i doprowadzi go do stanu używalności, pozwolimy mu nim wyjechać. Jeżeli nikt się nie zgłosi, po tym czasie pojazd przejdzie na własność gminy Wrocław - tłumaczy Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej straży miejskiej.

Jak na razie Forysiak nie chce gdybać, czy limuzyna mogłaby jeszcze posłużyć miastu, czy też zostałaby zezłomowana.

- Rocznie odholowujemy ponad 400 pojazdów, ale rzadko się zdarzają takie perełki - dodaje.

Autor:ib

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Wrocław