UEFA decyduje... o koszach na śmieci


Podróżni są zachwyceni nowym dworcem we Wrocławiu, ale zadowoleni muszą być także przedstawiciele piłkarskiej federacji. - Dostosowujemy się do ich wymagań - mówi rzecznik PKP. I tłumaczy prowizoryczne rozwiązania, zastosowane w budynku.

- Od rana uruchamiamy poszczególne elementy dworca, przed południem nie działały jeszcze ruchowe schody, zamknięte były toalety, ale teraz już prawie wszystko jest gotowe - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP. - Poprawiamy detale - zaznacza.

Podróżni mogą już więc kupić bilet w nowych kasach, sprawdzić godzinę odjazdu pociągu na elektronicznych wyświetlaczach oraz skorzystac z bagażowych taśm.

Kasy na nowym dworcu we WrocławiuGosia Wójcik | TVN24 Wrocław

Kosze dla kibiców

- Cały czas nie działa przechowywalnia bagażu. I nie będzie działać przez następne dni - mówi Kurpiewski. - To wymóg UEFA, więc musimy się dostosować - podkreśla.

Federacja piłkarska decyduje również o... koszach na śmieci.

- Na dworcu staną ładne, pasujące do wystroju pomieszczeń, ale dopiero po mistrzostwach. Teraz niestety postawiliśmy prowizoryczne metalowe obręcze, bo musieliśmy dostosować się do wytycznych - mówi Kurpiewski. - To wszystko ze względu na bezpieczeństwo.

Fioletowy szlak też na dworcu

Elektroniczne tablice już działająGosia Wójcik | TVN24 Wrocław

I dla wygody. W budynku pojawią się jeszcze naklejki kierunkowe, które pomogą kibicom znaleźć kasy biletowe, perony i toalety.

- Oznakowanie będzie podwójne - i nasze, które zostanie na stałe, i od UEFA - tłumaczy Kurpiewski.

Fioletowy szlak wytyczony zostanie w całym mieście - czytaj więcej na ten temat.

Sklepy po Euro

Już po turnieju zostanie też otwarta na dworcu antresola handlowa, na której jeszcze cały czas trwają prace wykończeniowe.

Autor: bieru/mz / Źródło: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości