Ta sama ciężarówka, te same złamane przepisy. Na oczach policjanta w odstępie kilku dni

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KPP Strzelce Opolskie
Ciężarówka dwa razy wyprzedziła tego samego policjanta. Kierowcy grozi 12 tysięcy złotych mandatu
Ciężarówka dwa razy wyprzedziła tego samego policjanta. Kierowcy grozi 12 tysięcy złotych mandatuKPP Strzelce Opolskie
wideo 2/7
KPP Strzelce OpolskieCiężarówka dwa razy wyprzedziła tego samego policjanta. Kierowcy grozi 12 tysięcy złotych mandatu

Kamera samochodowa w prywatnym aucie policjanta dwukrotnie - na przestrzeni kilku dni - nagrała tę samą ciężarówkę, która wyprzedzała w niedozwolonym miejscu. Na nagraniach widać, jak kierowca tira wyprzedza samochody na przejściu dla pieszych, na zakazie i na podwójnej ciągłej linii. Jak informują funkcjonariusze, jeśli pojazdem kierowała ta sama osoba, grozi jej nawet 12 tysięcy złotych mandatu i 20 punktów karnych.

Jak poinformowała policja w Strzelcach Opolskich, niebezpieczne manewry ciężarówki zostały zarejestrowane na drodze wojewódzkiej numer 426 pod koniec lipca. Opublikowane nagrania, pochodzące z prywatnego samochodu jednego z policjantów, dzieli kilka dni, widać na nich jednak ten sam czerwony pojazd.

Ta sama ciężarówka, te same złamane przepisy. Policja sprawdza, kto kierował

Na pierwszym z nagrań widać, jak kierujący zestawem ważącym kilkanaście ton wyprzedzał policjanta po służbie nie tylko na odcinku drogi, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania i wymalowana jest podwójna linia ciągła, ale również na przejściu dla pieszych. Drugie z nagrań pokazuje tę samą ciężarówkę, która wyprzedza, łamiąc te same przepisy.

Czytaj też: Na drodze ekspresowej wyprzedzał pasem awaryjnym. Nagranie

Policjanci informują, że trwają poszukiwania osoby, która siedziała za kierownicą tira. - Za zbieg wykroczeń, zarówno w pierwszym, jak i drugi filmie, kierowcy ciężarówki grozi mandat karny w kwocie do sześciu tysięcy złotych oraz 10 punktów karnych. Jeśli sprawcą wykroczeń w obu przypadkach jest ten sam kierowca, grozi mu mandat karny w wysokości nawet 12 tysięcy złotych oraz 20 punktów karnych - powiedziała starszy sierżant Marta Białek, oficer prasowy policji w Strzelcach Opolskich.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Źródło zdjęcia głównego: KPP Strzelce Opolskie

Pozostałe wiadomości