Legnica. Mężczyzna ranił nożem policjanta, wcześniej groził śmiercią żonie

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Legnicy
Do zdarzenia doszło w Legnicy
Google Maps
Google MapsDo zdarzenia doszło w Legnicy

W Legnicy na Dolnym Śląsku mężczyzna ranił nożem w rękę i twarz policjanta. Życiu funkcjonariusza nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik wcześniej groził śmiercią swojej żonie.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej policji w Legnicy młodszy aspirant Anna Tersa poinformowała, że w środę wieczorem podczas zatrzymania mężczyzny ranił on nożem w rękę i twarz policjanta.

- Wcześniej jego żona zgłosiła, że grozi jej śmiercią. A mężczyzna miał orzeczony nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania i zakaz zbliżania do żony. Wieczorem patrol policji zauważył tego mężczyznę na ulicy w okolicy tego domu. Istniało podejrzenie, że może mieć narkotyki, więc funkcjonariusze podjęli za nim pościg - powiedział policjantka.

W trakcie zatrzymania mężczyzna zadał dwa ciosy i zranił lekko w rękę i twarz jednego z policjantów. - Nic nie zagraża życiu zranionego policjanta, ale przewieziono go do szpitala, by opatrzyć rany. Napastnik trafił do izby zatrzymań i w czwartek zostanie doprowadzony do prokuratury, by postawić mu zarzuty - powiedziała policjantka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości