Rowerzysta jechał pod prąd autostradą. "Spieszył się do dziewczyny", a tak pokierowała go nawigacja

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Krapkowice/TVN24
Pijany rowerzysta na autostradziePolicja Krapkowice
wideo 2/6
Policja KrapkowicePijany rowerzysta na autostradzie

Na opolskim odcinku autostrady A4, niedaleko Krapkowic, pasem awaryjnym jechał rowerzysta. Najpierw pod prąd, a kiedy zorientował się, że zamiast do swojej dziewczyny jedzie w odwrotnym kierunku, przeniósł rower przez pas zieleni na drugą stronę jezdni.

W piątek po godzinie 20 dyżurny policji w Krapkowicach otrzymał informację, że w rejonie 256. kilometra autostrady A4 w kierunku Wrocławia rowerzysta jedzie pasem awaryjnym pod prąd. Było ciemno. Sytuacja niebezpieczna. We wskazane miejsce pojechał patrol drogówki.

Niecały promil

Policjanci rzeczywiście zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, ale w odwrotnym kierunku, niż wynikało to ze zgłoszenia. Zatrzymali go i wysłuchali jego wyjaśnień.

Pijany rowerzysta na autostradzieKPP Krapkowice

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

- Kiedy 31-latek zorientował się, że jedzie w złym kierunku, wziął rower pod pachę i nie zważając na duży ruch ani ogromne niebezpieczeństwo, przeszedł na drugą stronę jezdni. Tam kontynuował swoją podróż. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do dziewczyny, a nawigacja pokierowała go najszybszą drogą. Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miłośnik jednośladów miał blisko promil alkoholu w organizmie - informuje Ewelina Karpińska, rzeczniczka krapkowickiej policji.

Rowerzysta z Gogolina został ukarany mandatami za jazdę w stanie nietrzeźwości i poruszanie się jednośladem po autostradzie. Policja przypomina, że rowerzyści nie mogą korzystać z autostrad i dróg ekspresowych. W tym przypadku nikomu nic się nie stało, ale potencjalnie mogło dojść do tragedii.

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Krapkowice/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Krapkowice