TVN24 | Wrocław

W wypadku zginęło trzyletnie dziecko. List gończy za mężczyzną, który miał kierować autem

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Wrocław

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wydała list gończy za 25-letnim Dominikiem H., domniemanym sprawcą wypadku we wsi Koźmin (Dolnośląskie), w którym zginęło trzyletnie dziecko. Śledczy wnioskują też do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jak powiedział w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i zaocznie aresztował Dominika H. na trzy miesiące od momentu zatrzymania. Wciąż jest on jednak poszukiwany.

- Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzanym i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że H. uciekł za granicę. Prokuratura wydała też policji zgodę na publikację wizerunku mężczyzny. Jego fotografia została opublikowana w piątek po południu na stronie zgorzeleckiej policji.

"W przypadku posiadania informacji na temat pobytu mężczyzny prosimy o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 87 322 00 lub 112. Zapewniamy anonimowość każdej osobie, która przyczyni się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego" - apeluje Agnieszka Goguł, rzeczniczka policji w Zgorzelcu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło trzyletnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prok. Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

Trzyletnie dziecko podróżujące volkswagenem nie przeżyłoKP PSP Zgorzelec

Apel policji

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice, w tym 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy ze zgorzeleckiej jednostki, którzy przypadkiem przejeżdżali przez Koźmin. To oni udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Domniemany sprawca wypadku - kierowca audi A6 - uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został nietrzeźwy pasażer auta, którym miał kierować Dominik H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Szukają kierowcy audi, który po wypadku zniknąłKP PSP w Zgorzelcu

Policja ze Zgorzelca wystosowała apel do osób, które w niedzielę po południu poruszały się drogą wojewódzką numer 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia.

- Wszystkich świadków zdarzenia oraz kierujących, których pojazdy wyposażone były w wideorejestratory, prosimy o kontakt z policją osobiście lub pod numerem telefonu 47 87 322 50 i 47 87 322 00. Prosimy również o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje istotne dla przedmiotowej sprawy - informuje Agnieszka Goguł.

Autor:ib/gp

Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Zgorzelcu