W wypadku zginęło trzyletnie dziecko, sprawca poszukiwany. Jest postanowienie o przedstawieniu zarzutów

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akr/ib/gp
Źródło:
TVN24
Kierowca audi jest poszukiwanyTVN24 Wrocław
wideo 2/4
TVN24 WrocławKierowca audi jest poszukiwany

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz oddalenia się z miejsca wypadku 25-letniemu Dominikowi H. Mężczyzna jest domniemanym sprawcą zderzenia we wsi Koźmin (Dolnośląskie), w którym zginęło trzyletnie dziecko. Trwają jego poszukiwania

W niedzielę w miejscowości Koźmin w powiecie zgorzeleckim (Dolny Śląsk) zderzyły się dwa auta osobowe. Do wypadku doszło około godziny 15.30.

W wyniku zdarzenia zmarło trzyletnie dziecko. Trzy osoby trafiły do szpitala. W jednym z samochodów jechała kobieta w ciąży. Na miejsce wypadku przybyły dwa zastępy straży pożarnej oraz prokurator.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Volkswagenem podróżowało trzyletnie dzieckoKP PSP w Zgorzelcu

Kierowca uciekł

W poniedziałek zgorzelecka straż pożarna poinformowała, że po czołowym zderzeniu audi A6 oraz volkswagena passata kierowca tego pierwszego samochodu oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Podróżująca volkswagenem 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży została ciężko ranna.

Policja ze Zgorzelca wystosowała apel do osób, które w niedzielę po południu poruszały się drogą wojewódzką numer 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia.

- Wszystkich świadków zdarzenia oraz kierujących, których pojazdy wyposażone były w wideorejestratory, prosimy o kontakt z policją osobiście lub pod numerem telefonu 47 87 322 50 i 47 87 322 00. Prosimy również o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje istotne dla przedmiotowej sprawy - informuje Agnieszka Goguł, rzeczniczka zgorzeleckiej policji.

Kierowca audi uciekł z miejsca zdarzeniaKP PSP w Zgorzelcu

Tożsamość kierowcy ustalona

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną tego wypadku była utrata kontroli nad pojazdem marki Audi, który zderzył się z pojazdem marki Volkswagen. Na miejscu zatrzymano jedną osobę, w poniedziałek mężczyzna został przesłuchany. Był to pasażer audi. Ustalona jest tożsamość kierowcy, sprawcy tego zdarzenia. Aktualnie trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu tego mężczyzny, jego zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury - mówi Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Prokurator przekazał, że poszukiwanym mężczyzną jest 25-letni Dominik H., którego ostatnim miejscem zamieszkania jest Zgorzelec. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów.

- Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło trzyletnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia - powiedział prokurator.

Śledczy przekazują również, że pasażer jadący razem z H. w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Kierowca audi uciekł z miejsca zdarzeniaKP PSP Zgorzelec
Google Maps

Autor:akr/ib/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP Zgorzelec