TVN24 | Wrocław

Najpierw zakaził się lekarz, teraz pielęgniarka i czworo pacjentów. Kolejny oddział wyłączony

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
tam/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
Bez medyków system stanie
Bez medyków system stanieTVN24
wideo 2/5
TVN24Bez medyków system stanie

Pielęgniarka i czworo pacjentów oddziału ortopedycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu są zakażeni koronawirusem. Wcześniej pozytywnie na COVID-19 zdiagnozowano tam lekarza. Szpital - jak zapewniają urzędnicy - nie przerywa funkcjonowania, choć musi się dostosować do zmiany sytuacji. A kolejnych kilkadziesiąt osób przejdzie badania na obecność koronawirusa.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL Pacjentka, u której początkowo testy potwierdziły zakażenie koronawirusem, przebywała najpierw na oddziale ortopedycznym. Teraz jednak hospitalizowana jest na oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej, a to oznacza, że oddział ten - po wykryciu zakażenia - został wyłączony z działania. - Przebadanych zostanie około 40 osób z personelu medycznego oraz pacjentów tego oddziału - informował Michał Nowakowski, rzecznik dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego. Pielęgniarka oddziału ortopedycznego i pacjentka to kolejne osoby chore na COVID-19 w szpitalu przy ulicy Kamieńskiego. To, że są zakażone, wyszło na jaw po przebadaniu około 60 osób. Testy przeprowadzono, bo zakażenie wykryto wcześniej u lekarza ortopedy. W środę rano Nowakowski przekazał, że kolejne przebadane próbki wykazały zakażenie u trzech kolejnych pacjentów oddziału ortopedycznego. Nadal wstrzymane jest działanie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz części ortopedycznej szpitalnego oddziału ratunkowego. Ich działanie zawieszono po tym, jak pozytywnie zdiagnozowano lekarza.

Zakażony lekarz, karetki jadą gdzie indziej

O zakażonym koronawirusem lekarzu Nowakowski informował w poniedziałek. Podkreślał jednak, że zawieszenie działalności oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej i części SOR nie oznacza, że pacjenci zostaną pozbawieni opieki. Zespoły pogotowia ratunkowego z pacjentami są bowiem przekierowywane na SORy innych wrocławskich szpitali. - Około 60 osób z personelu medycznego oraz pacjentów oddziału będzie badane pod kątem zakażenia koronawirusem. Badanie próbek będzie wykonywane na miejscu, w nowo uruchomionym laboratorium - wyjaśniał Nowakowski. I dodawał, że pacjenci i personel medyczny są izolowani.

Wcześniej koronawirusa wykryto u pielęgniarki z onkologii

Wcześniej w tym samym szpitalu, po wykryciu koronawirusa u jednej z pielęgniarek, trzeba było zamknąć oddział onkologiczny. Wówczas informowano, że kwarantannę musi przejść kilkadziesiąt osób z personelu szpitalnego i pacjenci onkologiczni. "KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:tam/ks

Źródło: TVN24 Wrocław

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości