Uciekał ze szpitala, choć wiedział, że jest zakażony koronawirusem. W więzieniu spędzi 15 miesięcy

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib
Źródło:
PAP/TVN24 Wrocław
Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekał ze szpitala. Został skazany na karę więzieniaTVN24 Wrocław
wideo 2/35
TVN24 WrocławMężczyzna zakażony koronawirusem uciekał ze szpitala. Został skazany na karę więzienia

Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu skazał 43-latka na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności. Mężczyzna wiedząc, że jest zakażony koronawirusem, kilka razy łamał przepisy sanitarne i uciekał ze szpitala.

Według ustaleń śledczych, 43-letni Piotr L. w dniach 10-14 listopada 2020 roku, mając świadomość tego, że choruje na COVID-19, trzykrotnie oddalał się samowolnie z kędzierzyńskiego szpitala, gdzie objęty był izolacją. Po ucieczkach przechadzał się po terenie miasta, wizytując sklepy.

Szpital w Kędzierzynie-KoźluTVN24 Wrocław

W ocenie prokuratury, takim zachowaniem oskarżony narażał na zarażenie chorobą wiele osób, w szczególności te, które przebywały w odwiedzanych lokalach. Po kolejnym incydencie sprawa trafiła do prokuratury, a ta zdecydowała się na sporządzenie aktu oskarżenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kara - bezwzględne więzienie

Jak poinformował Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd podzielił stanowisko oskarżenia i wymierzył oskarżonemu karę jednego roku i trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Daniel Kliś, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu dodaje, że oskarżony oddalał się ze szpitala w celu zakupu alkoholu. Piotr L. jest osobą bezdomną.

- Wyrok nie został zaskarżony, jest już prawomocny - informuje Kliś.

Autor:ib

Źródło: PAP/TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław