Najechał na tył stojącego samochodu osobowego. Ranne zostały cztery osoby, 13-latka zmarła w szpitalu

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
policja Polkowice
112 Polkowice/ K. HallaWypadek na dolnośląskim odcinku S3. Nie żyje 13-latka

Policja i prokuratura z Polkowic (województwo dolnośląskie) badają, jak doszło do wypadku, po którym w szpitalu zmarła 13-letnia dziewczynka. Kierowca ciężarówki, który najechał na tył auta, którym podróżowała nastolatka, usłyszał już zarzuty. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie na drodze S3 niedaleko zjazdu Kaźmierzów. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym, najechał na tył samochodu osobowego, który - w związku z występującym na tym odcinku zwężeniem drogi - zatrzymał się przed inną ciężarówką - informuje Przemysław Rybikowski z policji w Polkowicach.

Nie żyje 13-latka. Kierowca usłyszał zarzuty

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24>>>

Samochodem osobowym podróżowały cztery osoby. Kierowca i trójka pasażerów trafili do szpitala. W najcięższym stanie była 13-latka, którą do placówki medycznej w Zielonej Górze transportowało Lotniczego Pogotowie Ratunkowe. Dziewczyna zmarła w szpitalu. Pod opieką lekarzy przebywa wciąż 42-letni kierowca. Okoliczności wypadku wciąż są wyjaśniane. Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Do wypadku doszło na S3, niedaleko zjazdu na KaźmierzówGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: policja Polkowice

Źródło zdjęcia głównego: 112 Polkowice/ K. Halla