Chcieli wyrwać bankomat ciągnikiem. "W trakcie pościgu kierowca uderzył w budynek"

Wrocław

Ciągnik wypadł z zakrętu i wjechał w budynekTVN24 Wrocław
wideo 2/2

W Bolesławcu (woj. dolnośląskie) kilku mężczyzn próbowało ciągnikiem wyrwać bankomat stojący wolno przy galerii handlowej. Nie zdążyli, bo w porę na miejscu pojawiła się policja. Po krótkim pościgu kierowca ciągnika nie wyrobił na zakręcie, wypadł z drogi i uderzył w budynek. Został zatrzymany.

Do próby kradzieży bankomatu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2. Na parking galerii handlowej przy ulicy Jeleniogórskiej podjechał ciągnik oraz bus. Niedoszli złodzieje rozwinęli specjalną, wzmacnianą taśmę, przymocowali do ciągnika i już mieli brać się za bankomat.

Jeden zatrzymany, reszta poszukiwana

- Policjanci udaremnili próbę kradzieży bankomatu. W trakcie pościgu za ciągnikiem, jego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek. Mężczyzna uciekał jeszcze pieszo, ale szybko został zatrzymany - mówi Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy bolesławieckiej policji.

Od nocy funkcjonariusze poszukują pozostałych uczestników zdarzenia. Prawdopodobnie było ich łącznie trzech. Policja nie chce na razie zdradzać szczegółów.

Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli magazynek z amunicją. Trwają poszukiwania broni. Niewykluczone, że poszukiwani są uzbrojeni.

Podobne zdarzenie miało miejsce w grudniu 2018 roku w Nowogrodźcu niedaleko Bolesławca. Tam również do kradzieży użyto ciągnika. W tamtym przypadku próba była skuteczna.

Do zdarzenia doszło w Bolesławcu przy ulicy Jeleniogórskiej:

Mapa Targeo

Autor: ib / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław