Ominął auta przed przejściem, wyprzedzał na pasie do skrętu w lewo. "Aż go rzucało"

Autor:
ek,
bż/gp
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24
Omijał na przejściu dla pieszych, a później pasem do skrętu w lewo, Bolesławiec (Dolnośląskie)
Omijał na przejściu dla pieszych, a później pasem do skrętu w lewo, Bolesławiec (Dolnośląskie)Łukasz/ Kontakt 24
wideo 2/4
Łukasz/ Kontakt 24Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a później pasem do skrętu w lewo, Bolesławiec (Dolnośląskie)

Kierowca ciemnego samochodu osobowego najpierw ominął auto, które zatrzymało się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych, a kilka sekund później wyprzedzał na skrzyżowaniu inny pojazd - korzystając z pasa do skrętu w lewo. Nagranie, na którym widać niebezpieczne manewry, otrzymaliśmy na Kontakt24. Film otrzymała też policja. - Sprawca powinien stracić prawo jazdy i stanąć przed sądem - komentują w rozmowie z tvn24.pl funkcjonariusze.

Nagranie zostało zarejestrowane 5 sierpnia o godzinie 19 przy skrzyżowaniu ulicy Spółdzielczej z aleją Tysiąclecia w Bolesławcu. - Ludzie wchodzili na pasy, zatrzymałem się i inni kierowcy również. Wtedy wpadło bmw, aż go rzucało. Wszyscy pukali się w głowy - opowiada mężczyzna. 

Nieodpowiedzialny kierowca - co widać na nagraniu - ominął samochód pana Łukasza i przejechał przez pasy, po których przechodzili piesi. Na szczęście nikogo nie potrącił. Kilka sekund później, na kolejnym skrzyżowaniu, wyprzedził inne auto, korzystając z pasa do skrętu w lewo. Akurat było tam czerwone światło. 

Czytaj też: Wakacje tragiczniejsze niż rok temu. Mapa zaczernia się od śmierci

- Kamerkę samochodową mam od lat, wiele niebezpiecznych sytuacji już widziałem, ale z takim czymś spotkałem się po raz pierwszy - opowiada pan Łukasz, który nagranie przesłał na policyjną skrzynkę Stop agresji drogowej.

Zaślepka materiału TVN24GO
DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB?
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Policjantka: zachowanie godne potępienia

Film pokazaliśmy jednej z policjantek wydziału ruchu drogowego. Nasza rozmówczyni podkreśla, że nagrany kierowca samochodu osobowego swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu - przede wszystkim pieszych na przejściu.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

- Widząc takie nieodpowiedzialne i godne potępienia zachowanie, funkcjonariusze najczęściej decydują się odebrać sprawcy prawo jazdy i skierować sprawę do rozpoznania przez sąd, który może ukarać kierowcę karą w wysokości nawet 30 tysięcy złotych - podkreśla rozmówczyni tvn24.pl. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Do zdarzenia doszło w Bolesławcu

Autor:ek, bż/gp

Źródło: tvn24.pl, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości