Kotka i osiem kociąt porzucone przy drodze. Obok stało pudełko z karmą

Wrocław

facebook.com/przytulPyskaKotkę i osiem kociąt ktoś porzucił w transporterze przy drodze

Zwierzęta porzucone przy drodze w Boguszycach (Dolnośląskie) na pomoc czekały w niewielkim transporterze. Obok ktoś zostawił kocią karmę. - Nie wiem po co. Chyba dla spokoju sumienia - mówi wolontariuszka, która zajęła się czworonogami.

Informację o tym, że ktoś zostawił koty w Boguszycach, przy drodze prowadzącej z Oleśnicy do Twardogóry wolontariuszki ośrodka adopcyjnego Przytul Pyska otrzymały w niedzielę.

Transporter z kotami, a obok karma

- Okazało się, że w niewielkim transporterze siedziała młoda kotka i jej dzieci. Obok ktoś - nie wiem po co, może dla spokoju sumienia - zostawił karton z kocią karmą - mówi Agnieszka Szachidewicz z Przytul Pyska. I dodaje, że jej zdaniem zwierzaki w transporterze musiały spędzić więcej niż jedną dobę. Wskazywał na to brud i smród dochodzący z transportera.

- Najpierw wyciągnęliśmy kotkę, a później wzięliśmy się za maluchy. Jeden, drugi, trzeci, czwarty i tak aż do ośmiu. Taka liczba kociąt nie jest częsta, dlatego byłyśmy w szoku - przyznaje Szachidewicz.

Pomogą kociej mamie

Zdaniem przedstawicielki Przytul Pyska liczbą kociąt najprawdopodobniej zdumiony był też właściciel kotki. - Nie wiemy czemu ktoś zdecydował się na taki krok. Może maluchów było za dużo. Gdy wszystkie na raz zaczynają piszczeć brzmi to niemal jak syrena, może to kogoś przeraziło. Ale nawet jeśli to przecież tak się nie robi - podkreśla wolontariuszka.

Około dwuletnia kocia mama jest spokojna. Jednak nie radzi sobie z wychowywaniem ośmiorga swoich pociech. - Denerwuje się, zaczyna od nich uciekać. Nie jest w stanie ich sama wykarmić, dlatego przejdziemy na butelkę - relacjonuje Szachidewicz.

Kocięta, z których aż pięć jest rudych, za około osiem tygodni będą gotowe do adopcji. Jednak osoby, które zdecydują się je przygarnąć będą musiały zobowiązać się do sterylizacji i kastracji maluchów. - Wszystko po to, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Kotka także zostanie wysterylizowana - zapewnia wolontariuszka.

Przedstawiciele Przytul Pyska apelują też o kontakt do wszystkich którzy mogą wiedzieć do kogo należała kotka lub widzieli zajście.

Koty porzucono przy drodze w Boguszycach:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/przytulPyska