Wrocław

Wrocław

Mały koczkodan górski dołączył do sporej rodziny zamieszkującej wrocławskie zoo. Dorosłe osobniki - jak gatunek ten ma w zwyczaju - wspólnie opiekują się jednym maluchem. Koczkodany są bardzo zżyte, iskają się wzajemnie, budują i zacieśniają więzi.

- Rozumiem, że chciałaś sobie odpocząć. Pół roku minęło, a teraz pobudka, wstajemy. Najwyżej kupię ci wózek i będę cię wozić. Tylko się obudź! - pani Ania tak mówi Sylwii na ucho. - Nieba ci przychylę i zobaczysz, jaką urodziłaś piękną i zdrową córeczkę. Mówię: "córeczkę", a Sylwii ciekną łzy po policzku. Dla niej dzieci to całe jej życie - kontynuuje, a Sylwia śpi dalej, chociaż lekarze mówią na to nie sen, a stan wegetatywny.

Prawie dwieście pustych krzeseł, a obok nich zapalone znicze, jako symbol umierającej branży gastronomicznej. W ten sposób wrocławscy restauratorzy protestują przeciwko wprowadzanym przez rząd obostrzeniom. Od soboty restauracje, puby i kawiarnie nie będą mogły prowadzić działalności stacjonarnej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w sprawie powoływania się w 2018 roku na wpływy w organach władzy publicznej. W zamian za łapówki obiecywali załatwienie pracy bądź kontraktów. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty płatnej protekcji.

Wrocławscy policjanci zatrzymali niecodzienny duet trudniący się kradzieżami samochodów. Jak wyjaśniają "czarną robotę" wykonywał 49-letni mężczyzna, a pomagała mu jego matka, obserwując otoczenie i ostrzegając w przypadku pojawiającego się zagrożenia.

Łącznie 74 ozdobne maszkarony odkryli robotnicy remontujący most Pomorski we Wrocławiu. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat rzeźby zasłonięte były przez dwie rury ciepłownicze, które oszpecają przeprawę. Docelowo wszystkie maszkarony trafią w ręce artysty, który przeprowadzi ich renowację. Odnowione wrócą na swoje miejsce.