Wrocław

Wrocław

Policjanci z Lubina (województwo dolnośląskie) zatrzymali 16-latka, któremu wcześniej jazdę samochodem uniemożliwił jeden z kierowców. Chłopak miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Twierdził, że wypił kilka piw, a samochód chciał tylko przestawić. Razem z nim podróżowało dwóch jego rówieśników.

Nauczanie zdalne u wielu uczniów spowodowało zaległości. Dlatego nauczyciele z Bolesławca (województwo dolnośląskie) - w ramach wolontariatu - postanowili pomóc nastolatkom i zorganizowali dla nich darmowe zajęcia wyrównawcze. Uczniowie szkół średnich, którzy zdecydowali się na udział w programie, na lekcje chodzić będą musieli także w wakacje. Jednak pomysł nauczycieli chwalą.

Policjanci z Bolesławca (województwo dolnośląskie) szukają mężczyzny, który może mieć związek z napadem na sklep jubilerski. Śledczy nie informują o wartości skradzionej biżuterii, ani o dokładnym przebiegu zdarzenia. Publikują natomiast wizerunek podejrzewanego w sprawie mężczyzny i proszą o pomoc wszystkich tych, którzy mogą go rozpoznać.

Po niespełna miesiącu funkcjonowania punktu szczepień powszechnych w hali opolskiego lodowiska Toropol, jego koordynator wystąpił z wnioskiem o likwidację i przeniesienie go do przychodni. Głównym powodem decyzji są zbyt małe dostawy szczepionek.