Silne gradobicie we Francji. Zginęła jedna osoba

Autor:
kw
Źródło:
Reuters

Mieszkańcy środkowych regionów Francji mają za sobą trudną noc. Wszystko z powodu burzy z gradem, która przetoczyła się w okolicy. Gwałtowna aura spowodowała śmierć jednej osoby, 15 ludzi jest rannych.

W nocy z soboty na niedzielę przez środkową część Francji przeszła silna burza. W niektórych regionach doszło do silnego gradobicia. Kule lodu - niektóre o wielkości piłki tenisowej - uszkadzały szyby, pojazdy, łodzie.

Według francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w wyniku gwałtownej pogody zginęła kobieta. 15 innych osób zostało rannych.

Odwołano mistrzostwa kraju w wioślarstwie

Jednym z najbardziej poszkodowanych miast zostało Vichy w środkowej Francji. W weekend miały się tam odbywać mistrzostwa Francji w wioślarstwie. Ponieważ wiele łodzi zostało dosłownie zdewastowanych przez grad, konkurs musiał zostać odwołany.

Synoptycy ostrzegali przed tym zagrożeniem. Po raz pierwszy od 20 lat serwis meteorologiczny Meteo France wydał w 65 departamentach Francji pomarańczowe alerty przed burzami z gradem. Obowiązywały od sobotniego wieczoru do niedzielnego poranka.

W tvnmeteo.pl pisaliśmy także o gwałtownej burzy w Rennes na zachodzie Francji, w Bretanii.

Autor:kw

Źródło: Reuters