Pierwsze obfite opady śniegu w tym sezonie pojawiły się w amerykańskim stanie Michigan. W niektórych miejscach może w tych dniach spaść nawet 60 centymetrów śniegu. Napłynęło mroźne powietrze.
Dużo śniegu spadło w nocy z niedzieli na poniedziałek na północy stanu, w tym w rejonie miasta Ironwood przy granicy z Wisconsin. Najbardziej obfite opady spodziewane są na wysoko położonych terenach w hrabstwach Marquette i Baraga. Do wtorku suma świeżego śniegu może tam osiągnąć od 40 do nawet 60 centymetrów.
W zachodnich hrabstwach na wyżynach powinno przybyć od 25 do 30 cm śniegu. Na obszarach położonych niżej spadnie prawdopodobnie około 20 cm. Opady spodziewane są również w południowej części Michigan.
W prognozach też silny wiatr
Przewiduje się również silny wiatr z porywami do 65 kilometrów na godzinę w większości miejsc i do 80 km/h w okolicach Jeziora Górnego. Najsilniej ma wiać we wtorek rano.
Temperatura w tym tygodniu ma być zróżnicowana i wynosić od -1 stopnia Celsjusza do 15 st. C.
Michigan to niejedyny amerykański stan, gdzie w ciągu ostatnich dni nastała zimowa pogoda. Pod koniec ubiegłego tygodnia śnieg pokrył dużą część Minnesoty i Wisconsin. Ostatni raz tak obfite opady w październiku zanotowano tam w 1959 roku. Pierwszy śnieg w tej części USA pojawia się zwykle w połowie listopada.
Autorka/Autor:ps//rzw
Źródło: ENEX, "Detroit Free Press", tvnmeteo.pl
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Niebezpieczny pożar trawi grecką Kretę i stwarza zagrożenie dla mieszkańców i turystów. W trwającej od środy akcji gaśniczej biorą udział setki strażaków, ale warunki panujące na wyspie uniemożliwiają opanowanie żywiołu. Władze wprowadziły prewencyjne ewakuacje, a turyści masowo uciekają z hoteli. Na Kontakt24 otrzymujemy relacje od naszych czytelników.
Pożary na Krecie. Turyści uciekają z hoteli
W popularnym wśród turystów dystrykcie Cesme w tureckim Izmirze wybuchł pożar lasu. Rozprzestrzeniający się ogień zagraża obszarom mieszkalnym. Lokalne władze prewencyjnie ewakuowały kilka dzielnic miasta. Zamknięta została również autostrada łącząca Cesme z Izmirem.
Pożary w Turcji. Polski konsulat wydał zalecenia
W 2025 roku badacze z Uniwersytetu w Manchesterze przyjrzeli się temu, jaka przyszłość czeka grzyby z rodzaju Aspergillus. Chociaż łacińska nazwa może nam niewiele mówić, każdy z nas się z nimi zetknął. Charakterystyczny puchaty nalot na przeterminowanym chlebie mógł być efektem działalności właśnie tych organizmów. Gatunków pleśni jest na świecie mnóstwo, ale Aspergillus, po polsku nazywany kropidlakiem, to częsty gość w naszych domach, a nawet wewnątrz naszych organizmów - czy tego chcemy, czy nie.
Są wszędzie. Zmiana klimatu może sprawić, że będą zagrażać milionom
Za Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim kolejna doba na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W trakcie szóstego dnia astronauta między innymi połączył się z polską młodzieżą i dziećmi, a także rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem. W czwartek, po tygodniu od dotarcia na ISS, załoga misji Ax-4 będzie miała czas na odpoczynek i regenerację.
Sławosz Uznański-Wiśniewski ma dziś "off-duty day"
Znaczna część Europy zmaga się z ekstremalnym upałem. Podczas gdy w Portugalii temperatura przekracza 46 stopni Celsjusza, termometry w Moskwie pokazują zaledwie kilkanaście stopni. O obecnej sytuacji na Starym Kontynencie opowiadał w programie "Wstajesz i wiesz" synoptyk i prezenter pogody Tomasz Wasilewski.
Szaleńczy upał w Europie, ale nie w Moskwie
W Hiszpanii dwulatek zmarł po tym, jak został zostawiony przez ojca w samochodzie. Według służb prawdopodobną przyczyną śmierci dziecka był udar cieplny. Chłopiec przez kilka godzin przebywał w skrajnie niebezpiecznych warunkach.
Nie żyje dwulatek zostawiony w nagrzanym samochodzie
Mija kolejny dzień misji Ax-4 z udziałem polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. W środę Polak połączył się między innymi z dziećmi zebranymi w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Całe połączenie Ziemia-Międzynarodowa Stacja Kosmiczna można zobaczyć w TVN24+.
Co robi Polak w kosmosie? Zjada wodę, żeby się nie zgubiła
Nad Starym Kontynentem przetacza się fala upałów. Ekstremalnie wysokie temperatury odnotowuje się w wielu krajach. Tylko w Hiszpanii w czerwcu z powodu upałów zmarło co najmniej 380 osób. Władze apelują o bezpieczeństwo. Komunikaty rozesłały także polskie ambasady i konsulaty generalne.
Żar zalewa Europę. Polskie placówki dyplomatyczne apelują do turystów
Temperatura wody Morza Śródziemnego sięga prawie 30 stopni Celsjusza, a mamy dopiero początek lipca. To aż 6-7 stopni powyżej normy. Jak zaznaczył Tomasz Wasilewski, prezenter pogody tvnmeteo.pl, woda będzie się jeszcze bardziej nagrzewać.
Morze Śródziemne to zupa, która będzie jeszcze gorętsza
Wiele europejskich krajów mierzy się z upałem. Jednym z nich są Czechy, gdzie skwar trwa od kilku dni. W środę temperatury w niektórych miejscach kraju mogą niebezpiecznie zbliżyć się do 40 stopni Celsjusza.
W Czechach tak gorąco, że niedźwiedzie polarne tarzają się w lodzie
- Źródło:
- PAP, Reuters, Brno Daily
Czy woda najlepiej nawadnia organizm? Szkoccy naukowcy donoszą, że niekoniecznie. W badaniu opublikowanym na łamach pisma Amerykańskiego Towarzystwa Żywieniowego "The American Journal of Clinical Nutrition" udowadniają, że lepszym wyborem mogą być inne płyny.
Włochy zmagają się z ekstremalną pogodą. Z powodu upału oraz gwałtownych burz z silnym deszczem w kraju zginęły co najmniej dwie osoby. We Florencji na skutek gorąca doszło do przerw w dostawach prądu. Dynamiczna aura sparaliżowała także ruch kolejowy. Do odwołania zostało wstrzymane połączenie między Paryżem i Mediolanem.
Między skwarem a burzami. Trzy osoby nie żyją, blackout we Florencji
Francja mierzy się z rekordową falą upałów - we wtorek w 16 departamentach ogłoszono czerwony alert pogodowy, a temperatury sięgają 41 stopni Celsjusza. Zamknięto setki szkół i szczyt wieży Eiffla, a w regionie stołecznym wprowadzono ograniczenia w ruchu drogowym.
Zamknięto szczyt wieży Eiffla
W Hiszpanii 51-letnia kobieta zmarła po powrocie do domu z pracy. W ubiegłą sobotę sprzątała ulice Barcelony, podczas gdy w mieście szalał upał. Po tragedii w kraju rozgorzała debata na temat bezpieczeństwa pracowników w szczególnie gorące dni.
Sprzątała ulice Barcelony. Po powrocie do domu zmarła
Potężna bomba niżowa natarła na Nową Południową Walię, wywołując intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru. Warunki pogodowe spowodowały ewakuacje w nadmorskich miejscowościach. Służby ostrzegają, że sytuacja pogorszy się w ciągu najbliższych 24 godzin.