Wyż znad Rosji "może wszystko zmienić". Prognoza na luty

Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Zima zniknęła w środku zimy. Po śniegu na nizinach w niemal całej Polsce nie ma śladu, a temperatura w niektórych regionach dochodzi do 10 stopni Celsjusza. Czy mróz wróci i znów zrobi się biało, czy to już przedwiośnie? Pewne jest, że nie będzie nudno. O prognozach pogody na luty pisze w swoim blogu nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Między styczniem a lutym rozpoczynają się wykoty owiec. Nie wiemy wiele na ten temat, ale lata temu pewien weterynarz, Alf Wight, barwnie opisał, jak odbywało się to w kamiennych stajniach wśród surowych pastwisk angielskiego hrabstwa Yorkshire. Pomagał w przyjściu na świat jagniętom, rozebrany do koszuli i smagany zimnem po plecach. Dał poznać się światu jako James Herriot, autor wspaniałego cyklu powieści "Wszystkie stworzenia duże i małe". Mawiał, że "weterynaria jest niezwykle prostą sprawą - w ciepłym barze i po kilku kieliszkach". Wykonywał swój zawód wśród pięknej, surowej natury. Opisy narodzin owiec i zmagań angielskich hodowców pod koniec zimy pomagają docenić pracę, którą wykonujemy, szczególnie "ciepełko" i współczesną wygodę. Przypominają również, że na pierwszy dzień lutego w północno-zachodniej Europie przypadał początek wiosny według kalendarza celtyckiego. To święto obchodzone i dziś, nazywane w języku staroirlandzkim Imbolc, co oznacza owcze mleko, nawiązuje właśnie do pierwszego mleka, którym owce karmiły jagnięta.

Jak kiedyś, tak i dziś cieszymy się wszelkimi oznakami budzącej się do życia wiosny i zwycięstwem światła. W początkach lutego dzień znacząco się wydłuża i jasne jest, że nic już nie powstrzyma Słońca przed działaniem. W powietrzu wyraźnie unosi się zapach "nowego". Śnieg na nizinach Polski stopniał, a koryta rzek wypełnia po brzegi woda, która właśnie ucieka nam do morza. Stany wody utrzymują się w strefie średniej i wysokiej, jak w marcu. Do wiosny bliżej niż dalej, choć do Polski nie dociera ona tak szybko, jak na łąki Irlandii i Anglii. Hodowcy w naszych Karpatach tylko czekają na ciepłe dni marcowe, by owce mogły wyjść ze stajni. Bo wiadomo, im wcześniej zacznie się wypas, tym więcej owca daje mleka.

Stan wody w rzekach 31.01 o godzinie 7IMGW

Co z dalej z zimą?

Ale do marca pozostały cztery tygodnie lutego, który może nam przypomnieć, że to wciąż środek zimy. Promienie słoneczne jeszcze słabo grzeją wyziębioną ziemię. Temperatura powietrza wprawdzie wzrastała pod koniec stycznia powyżej 10 stopni Celsjusza i w najbliższych tygodniach jeszcze nieraz wzrośnie, ale odbędzie się to kosztem dużej niestabilności w atmosferze. Bo to na razie tylko namiastka wiosny.

W prognozach modeli meteorologicznych widać, że do 15 lutego nad naszym krajem przemieszczać się mają na wysokości 10 km kolejne ramiona prądu strumieniowego, czyli strefy ścierania się mas powietrza ciepłego i zimnego. To oznacza brak spokoju i stabilizacji w pogodzie, opady na zmianę mokrego śniegu i deszczu, a także silny wiatr. Na południu Polski spaść ma do 10 lutego od 60 do 100 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko wysoko w górach będzie to puszysty śnieg, ale niżej padać ma na zmianę mokry śnieg i deszcz. Szans na trwałą pokrywę śnieżną na razie brak.

Prognozowane położenie prądu strumieniowego 7 lutegoGFS/tropicaltidbits.com
Prognoza skumulowanych opadów do 10 lutegoGFs/wetter3.de

Pogoda na luty. Niż Margrit będzie jednym z wielu

Znakiem tego, co nas czeka, jest niż Margrit. Ten zamaszysty wir powietrza z centrum ulokowanym na początku lutego nad północną Skandynawią obejmie również Polskę. To silny cyklon szerokości umiarkowanych, nazwany nawet "bombą cyklonową", z ciśnieniem w centrum rzędu 955 hektopaskali. Twory takie powstają w wyniku dużego kontrastu termicznego, na styku surowych mas powietrza arktycznego i łagodnych mas polarnych nad ciepłymi wodami Prądu Zatokowego. Gdy nad Oceanem Atlantyckim zalega dużo ciepła i wilgoci, a znad bieguna północnego zsuwa się zimno, warstwa powietrza przy ziemi staje się bardzo niestabilna. Ciśnienie szaleje, powietrze szybko unosi się i schładza, więc bardzo nasila się wiatr i tworzą grube chmury opadonośne. I taki właśnie wir mocno tłoczy teraz w głąb Europy polarne masy powietrza. W jego tylnej części rozbudowała się fala chłodu, która wpycha front chłodny nad Polskę i niesie opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu. Ściąga również wichury, bo w szybko przemieszczającym się strumieniu powietrza porywy wiatru na północy kraju mogą osiągać prędkość 80-90 kilometrów na godzinę, a na otwartym Bałtyku - ponad 100 km/h.

Położenie niżu Margrit 1 lutego nad SkandynawiąDWD

Luty nie zaczyna się przyjemną pogodą. I wiele wskazuje, że takie pochmurne, wilgotne i sztormowe niże znad oceanu będą kształtować pogodę u nas co najmniej do połowy miesiąca. A że łagodne jak baranki nie są, przyniosą aurę trudną. Może lepsze to niż surowy rosyjski wyż, który rysował się wcześniej w prognozach pola ciśnienia i który zwykle stanowi w lutym duże zagrożenie. Tymczasem niże mają przyczynić się do dużej zmienności ciśnienia, temperatury i opadów. Według wyliczeń amerykańskiego modelu globalnego GFS trwać ma pochód z zachodu na wschód całych rodzin wirów niżowych, na tyle silnych, że wnikać mają daleko w głąb Rosji. W świetle najnowszych prognoz około 10 lutego wielki niż ma zalegać nad Niziną Zachodniosyberyjską, jakby kpiąc z siły rosyjskiego wyżu. Atlantyk, jako nośnik ogromnego ciepła oraz zmiany klimatu, trwać ma w sojuszu z cyklonami szerokości umiarkowanych i trzymać na dystans syberyjski mróz.

Prognozowane położenie niżu nad Rosją 10 lutego (litera L)ClimateReanalyzer.org, Climate Change Institute, University of Maine

Jak w marcu

Nadchodzi duża przeplatanka ciepła z zimnem. Ma sypnąć śniegiem 2 lutego, a później około 6.-8. oraz 15.-16. dnia miesiąca. Pomiędzy frontami niosącymi opady wciskać się ma nad Polskę klinem spokojny wyż znad południowo-zachodniej i południowej Europy, dając wytchnienie od wiatru i tłocząc ciepło. W świetle najnowszych prognoz temperatura do połowy lutego ma zawierać się w przedziale od 1 do 8 st. C, ale w dniach 9-12 lutego może wzrastać do 10-13 st. C, szczególnie na zachodzie i południu kraju.

Prognozowana temperatura maksymalna 12 lutegoGFs/wetter3.de

Wyjątkowe ciepło, w postaci odchylenia na plus średniej temperatury powietrza od normy miesięcznej, wylicza również model Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody (ECMWF). W dniach 5-11 lutego odchylenie na plus średniej temperatury od normy miesięcznej wynieść ma nawet 3-5 stopni, co zakrawa na wiosnę. I opady w całej Polsce mają być wyższe niż zwykle, szczególnie na zachodzie i południu. Tym samym pogoda do połowy lutego będzie po prostu jak w marcu. 

Prognozowane odchylenie średniej temperatury w tygodniu 5-11 lutego od normy wieloletniejECMWF

Powrót zimy

Później jednak nastąpić ma wielkie tąpnięcie w polu temperatury, bo fala zimna rozlać się ma od Rosji, przez Europę Środkową, po Francję i Hiszpanię. Nie wygląda to dobrze, gdyż nastąpi kompletny zanik opadów. To oznacza spływ suchego surowego zimna, na które ziemia nie jest gotowa, bo nie utworzy się ochronna pokrywa ze śniegu. Odchylenie na minus średniej temperatury od normy ma wynieść w Polsce około 2 st. C. Syberyjskiego mrozu raczej nie doświadczymy, ale spadek temperatury do -15 st. C, a przy gruncie do -20 st. C, jest bardzo możliwy. Ten typ pogody utrzymać się może do przełomu lutego i marca. Bo ECMWF podtrzymuje prognozę dalszego odchylenia na minus temperatury średniej od normy do 3 marca, oczywiście przy znikomych opadach. Wygląda na to, że w drugiej połowie lutego stery w atmosferze nad Europą przejmą wyże. Spadkowy trend temperatury oznacza, że termicznie przeniesiemy się z przedwiośnia ponownie w zimę.

Prognozowane odchylenie średniej temperatury w tygodniu 19-25 lutego od normy wieloletniejECMWF
Prognozowane odchylenie średniej sumy opadów w tygodniu 19-25 lutego od normy wieloletniejECMWF

Kierując wzrok na wschód, zauważymy, że w połowie miesiąca coś zaczyna dziać się na wschodzie. Nad Rosją i Kazachstanem ma umacniać się wyż i wyraźnie rozpychać na zachód, w naszym kierunku. Około 20 lutego może wszystko zmienić. Zatrzyma cyrkulację atlantycką, rozwieje skłębione deszczowo śnieżne chmury i uciszy wiatr. Zwykle właśnie w końcówce zimy nadchodzi taki moment, gdy nad wyziębionym lądem powietrze zastyga, a wszystko wokół zamarza. Pytanie tylko, jak długo to potrwa?

Prognoza rozwoju silnego wyżu nad Rosją 15 lutegoGFS/wetteronline.de

Co dla nas prognozują Amerykanie

Warto jeszcze dodać, że amerykańscy meteorolodzy z Narodowej Administracji Oceanu i Atmosfery (NOAA) liczą, że luty w Europie Środkowej cechować ma przewagą ciepła nad zimnem. To pokazuje ostatnia prognoza NOAA odchylenia średniej temperatury miesięcznej od normy na plus o jakieś 2 stopnie. Do tego prognoza obfitych opadów, które miałyby wystąpić w lutym, daje obraz pogody typowej o tej porze roku raczej dla Irlandii i Anglii. Ale wcześniejsze wyliczenia długoterminowe modelu NOAA były surowsze dla Polski i szacowały, że temperatura w lutym utrzyma się w normie. A to oznaczałoby jedno: przewagę suchej i mroźnej pogody. Możliwe więc, że prognozowany wcześniej mroźny wyż przyjdzie, tylko z opóźnieniem.

Prognoza odchylenia średniej miesięcznej temperatury od normy wieloletniej w lutymNOAA
Prognoza odchylenia średniej miesięcznej sumy opadów od normy wieloletniej w lutymNOAA

"Generał mróz", którego sztandary widać na dalekim horyzoncie naszych prognoz, to przeciwnik, którego nie wolno lekceważyć. Może wpłynąć na pogodę pod koniec lutego i w pierwszej dekadzie marca, mocno opóźniając przyjście wiosny. W końcówce zimy czekają nas jeszcze duże perypetie meteorologiczne. Ale pocieszam się słowami: "zawsze wszystko kończy się lepiej, niż oczekiwałeś", które wyczytałam w powieści Jamesa Herriota "Jeśli tylko potrafiłyby mówić".

Autorka/Autor:Arleta Unton-Pyziołek

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. W trakcie wyładowań wiatr może rozpędzać się do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może też sypnąć gradem.

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Przed nami niespokojna noc. IMGW ostrzega przed burzami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Pogoda na jutro, czyli wtorek 23.07. W nocy przez kraj przetoczy się fala przelotnych opadów deszczu z możliwymi burzami. Dzień będzie pochmurny, również z opadami deszczu. Na termometrach maksymalnie zobaczymy 27 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - wtorek, 23.07. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza

Pogoda na jutro - wtorek, 23.07. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej 30 stopni Celsjusza

Źródło:
tvnmeteo.pl

Piorun śmiertelnie poraził 47-letniego mężczyznę i jego 11-letnią córkę na górze Zhaltets w Bułgarii. Drugie dziecko, które zaalarmowało służbę ratowniczą, ocalało i zostało śmigłowcem przetransportowane do szpitala.

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Ojciec i córka śmiertelnie porażeni piorunem

Źródło:
PAP, breaking.bg

Lecąca w kierunku Jowisza sonda JUICE, aby nabrać prędkości, przeleci w przyszłym miesiącu pomiędzy Ziemią a Księżycem - poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). To pierwszy tego typu manewr w historii lotów kosmicznych.

Sonda JUICE przeleci między Ziemią a Księżycem   

Sonda JUICE przeleci między Ziemią a Księżycem   

Źródło:
PAP, ESA

W nadchodzących dniach gorące zwrotnikowe powietrze zostanie wyparte znad Polski. Pojawią się burze, podczas których będzie mocno wiać i obficie padać. Już w pierwszy dzień weekendu rozpogodzi się i temperatura sięgnie 32 stopni Celsjusza.

Czeka nas kilka dni bez upału. Co z burzami?

Czeka nas kilka dni bez upału. Co z burzami?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ogień pojawił się na przedmieściach Lizbony. Pożar wybuchł w niedzielę wczesnym popołudniem, a walkę z nim utrudniał upał i silny wiatr. 14 osób, w tym 11 strażaków, odniosło obrażenia. Niebezpieczeństwo pożarowe nie mija.

Wiatr dodał sił pożarowi nieopodal Lizbony. 14 osób rannych

Wiatr dodał sił pożarowi nieopodal Lizbony. 14 osób rannych

Źródło:
SIC Noticias, observador.pt

Cypryjski departament meteorologii (DOM) ostrzega przed spiekotą. Trzy osoby zmarły, a co najmniej kilka trafiło do szpitali w trakcie trwającej właśnie fali upałów na wyspie. Miejscami temperatura może przekroczyć 40 stopni Celsjusza.

Upały na Cyprze. Skwar zabił trzy osoby

Upały na Cyprze. Skwar zabił trzy osoby

Źródło:
PAP, DOM, Cyprus Mail

Po całej serii upalnych dni temperatura coraz rzadziej będzie przekraczać 30 stopni. Jaka pogoda będzie towarzyszyła nam na przełomie lipca i sierpnia? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Pogoda na 16 dni: lato całkowicie zmieni swoje oblicze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Fala upałów utrzymuje się nad Japonią. W poniedziałek rano termometry na wyspie Honsiu pokazywały ponad 37 stopni Celsjusza. Gorąco było także w weekend, a mieszkańcy Tokio starali się schłodzić na różne sposoby.

37 stopni przed południem, a będzie jeszcze goręcej

37 stopni przed południem, a będzie jeszcze goręcej

Źródło:
NHK, Reuters

Lawina błotna zalała w niedzielę miasto w północno-wschodniej Francji. Do zdarzenia doszło w departamencie Górna Marna, gdzie weekend przyniósł gwałtowne opady deszczu i burze. Osiem osób zostało rannych.

Błoto zalało miasto. "Po dwóch minutach drzwi pękły pod naporem fal"

Błoto zalało miasto. "Po dwóch minutach drzwi pękły pod naporem fal"

Źródło:
France TV, BFMTV

Za nami kolejna noc obserwacji Koźlego Księżyca. Letnie pełnie są szczególnie efektowne - tarcza naszego naturalnego satelity wydaje się wtedy większa i złotawa. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Koźli Księżyc. Złota pełnia w waszych obiektywach

Koźli Księżyc. Złota pełnia w waszych obiektywach

Aktualizacja:
Źródło:
space.com, timeanddate.com, Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Wypadek w Tatrach. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z akcji ratunkowej przeprowadzonej w sobotę przez ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dotyczyła ona mężczyzny, który upadł na szlaku i rozbił sobie głowę.

Upadł na szlaku, rozbił sobie głowę i stracił przytomność. Wypadek w Tatrach

Upadł na szlaku, rozbił sobie głowę i stracił przytomność. Wypadek w Tatrach

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Chorwacka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w okolicach Trogiru. W czwartek pożar podszedł bardzo blisko kompleksów hotelowych, zagrażając bezpieczeństwu ponad 4000 ludzi, a w niedzielę wciąż trwało jego dogaszanie.

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Miał podpalić las, został wyciągnięty z autobusu za nogi

Źródło:
PAP, index.hr, tvnmeteo.pl

Intensywne opady deszczu spowodowały, że na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro - Płociduga Duża. Zbiornik ten osuszono w XIX wieku, by uzyskać łąki do wypasu koni. Zdaniem naukowców jezioro to jednak wkrótce znowu zniknie.

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Na mapie Olsztyna pojawiło się kolejne jezioro

Źródło:
PAP

Położone w środkowym Chile jezioro Laguna del Maule wydaje z siebie dźwięki brzmiące jak piosenki z kosmosu. - Są one spowodowane ruchem lub pękaniem cienkich warstw lodu - powiedział glacjolog Andres Rivera.

To chilijskie jezioro śpiewa

To chilijskie jezioro śpiewa

Źródło:
Reuters

Trzęsienie ziemi odnotowano u wybrzeży Krety w niedzielny poranek. Wstrząsy miały magnitudę 5,3. Od soboty aktywność sejsmiczna w regionie wzrosła, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

Trzęsienie o magnitudzie 5,3 u wybrzeży Krety

Trzęsienie o magnitudzie 5,3 u wybrzeży Krety

Źródło:
ERT News, naftemporiki.gr

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się mostu w północno-środkowych Chinach. Jak podały lokalne media, do rzeki wpadło 25 pojazdów. Do zdarzenia doszło po ulewach, jakie wystąpiły w piątek nad tą częścią Państwa Środka. Nad kraj nadciągają dalsze burze.

Samochody wpadły do rzeki. Los dziesiątek osób pozostaje nieznany

Samochody wpadły do rzeki. Los dziesiątek osób pozostaje nieznany

Źródło:
PAP, Reuters

Temperaturę w miastach można kształtować poprzez zmianę użytkowania terenów dookoła nich. Zespół naukowców z Chin i Wielkiej Brytanii odkrył, że szeroki pas terenów zielonych naokoło metropolii może przyczyniać się do znaczącego obniżenia temperatury w centrum.

"Zielony pierścień" może schłodzić miasto w upały

"Zielony pierścień" może schłodzić miasto w upały

Źródło:
University of Surrey

Grecja mierzy się z kolejnym dniem fali upałów. W związku z temperaturą dochodzącą do około 40 stopni Celsjusza ponownie zamknięto niektóre obiekty archeologiczne, a także popularny wśród turystów Ogród Narodowy w Atenach. Strażacy walczą z pożarami w różnych regionach kraju.

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Ponad 40 stopni. Ograniczenia dla turystów, rośnie zagrożenie pożarami

Źródło:
PAP, .ekathimerini.com, wetteronline.de

Słowackie pogotowie górskie (HZS) poinformowało o śmierci polskiego wspinacza, który w piątek nie przeżył upadku z Czarnego Szczytu. Tego dnia w Tatrach Wysokich zginął również inny turysta z Polski.

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Kolejny śmiertelny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Niedźwiedź zaatakował 63-letniego pasterza owiec, ciężko raniąc go w nogę - poinformował w sobotę portal "digi24.ro". Do zdarzenia doszło w południowych Karpatach w Rumunii.

Atak niedźwiedzia w Karpatach. Pasterz został ciężko ranny w nogę

Atak niedźwiedzia w Karpatach. Pasterz został ciężko ranny w nogę

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, adevarul.ro, news.ro

Na 20 lipca 2024 roku przypada 55 rocznica historycznej misji Apollo 11, pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Ostatni żyjący z jej uczestników, Buzz Aldrin, opowiedział z tej okazji, jakie znaczenie miał dla niego spacer po powierzchni Srebrnego Globu.

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

55 lat temu ludzkość zrobiła wielki skok

Źródło:
NASA, tvnmeteo.pl

Naukowcy z NASA byli oszołomieni, gdy skała, po której przejechał 30 maja łazik Curiosity, pękła, ujawniając coś, czego nigdy wcześniej nie widziano na Czerwonej Planecie: żółte kryształy siarki.

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Niespodzianka w marsjańskiej skale. Co odkrył łazik Curiosity?

Źródło:
NASA, phys.org

Seria tornad nawiedziła w poniedziałek hrabstwo Cook w Stanach Zjednoczonych. Jak podaje Krajowa Służba Pogodowa (NWS), odnotowano ich aż 24. Tym samym padł nowy rekord liczby powstałych tornad na tym terenie jednego dnia.

Rekordowa liczba tornad w rejonie Chicago. Odnotowano ich aż 24

Rekordowa liczba tornad w rejonie Chicago. Odnotowano ich aż 24

Źródło:
PAP,wgntv.com

Fala upałów nawiedziła Hiszpanię. W andaluzyjskim mieście Écija temperatura przekroczyła w piątek 40 stopni Celsjusza. Ministerstwo Zdrowia w Madrycie apeluje do ludzi, aby pili wodę i chronili się przed słońcem.

To miasto nazywane jest "patelnią" Hiszpanii. "Upał jest tu nie do wytrzymania"

To miasto nazywane jest "patelnią" Hiszpanii. "Upał jest tu nie do wytrzymania"

Źródło:
Reuters

Pożary w zastraszającym tempie rozprzestrzeniają się w Europie. Zgodnie z danymi Europejskiego Systemu Informacji o Pożarach Lasu, do połowy lipca spłonęło ponad trzykrotnie więcej terenów zielonych, niż wynosi średnia dla tego okresu. Naukowcy ostrzegają, że zagrożenie pożarowe będzie coraz bardziej rosnąć.

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Nawet optymistyczne scenariusze przerażają. Zobacz dane z tylko ośmiu dni

Źródło:
EFFIS, EC, El Garroussi et al. (2024), Springer Nature

Za nami spektakularne burze i gorące dni. Zapanowało lato w pełnej krasie, choć dla wielu upał jest nieznośny. Wyliczenia europejskich i amerykańskich modeli meteorolgicznych szacują, że w trzeciej dekadzie lipca w Polsce się ochłodzi. Rejsowiec "Aura" zawinąć ma do spokojnego portu. Pytanie tylko na jak długo? Sprawdza to synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Co dalej z pogodą? Nasza synoptyk o tym, że "model kreśli malowniczą zatokę chłodu"

Co dalej z pogodą? Nasza synoptyk o tym, że "model kreśli malowniczą zatokę chłodu"

Źródło:
tvnmeteo.pl