TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - środa 06.10. Opady deszczu w większości regionów. Przyjdzie ochłodzenie

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki drogowe w nocy 26/27.01
Warunki drogowe w nocy 26/27.01tvnmeteo.pl
wideo 2/4
Pogoda na jutro 06.10

Pogoda na jutro. W środę strefa z opadami deszczu obejmie przeważającą część kraju. Na słoneczną aurę mogą liczyć tylko mieszkańcy krańców wschodnich. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wszędzie wskażą wartości rzędu kilkunastu stopni Celsjusza.

Polska w ciągu najbliższej doby znajdzie się pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Skandynawii ze strefą pofalowanego frontu chłodnego, który będzie rozciągać się południkowo przez centralną i zachodnią część kraju. Tylko na krańcach wschodnich zaznaczy się wpływ wyżu znad Rosji. Za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Pogoda na noc z wtorku na środę 05/06.10

Nocą w zachodniej połowie kraju będzie przeważać duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi przelotnymi opadami deszczu rzędu 2-6 litrów wody na metr kwadratowy. W pasie od Olsztyna, przez Łódź, po Kraków i Katowice zachmurzenie okaże się zmienne, miejscami może słabo popadać. Na Wschodzie Polski wystąpią rozpogodzenia do małego zachmurzenia i bezchmurnego nieba i tam nie powinno padać.

Temperatura minimalna wyniesie od 8-9 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa i Lublina do 11-13 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na zachodzie kraju będzie słaby, południowo-zachodni, a na wschodzie umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl

Pogoda na środę 06.10

Środa w zachodnich i centralnych regionach upłynie przeważnie pod znakiem pochmurnego nieba ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu do 2-10 l/mkw. Najwięcej deszczu ma spaść w województwach opolskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Nie powinno padać na wschodzie Polski, gdzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Termometry pokażą maksymalnie od 14-15 st. C na zachodzie i w centrum kraju do 16-18 st. C na wschodzie. Wiatr na zachodzie będzie słaby, południowo-zachodni, na wschodzie zaś umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-zachodni.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeo w środę 06.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie 70-80 procent. Mieszkańcy północno-wschodniej i częściowo wschodniej części kraju odczują chłód, a pozostali - ciepło. Warunki biometeorologiczne w zachodnich regionach okażą się niekorzystne, a w pozostałych miejscach będą neutralne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Wzrost zachmurzenia do dużego. W drugiej części nocy i nad ranem istnieje ryzyko słabych przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie stabilne, o północy barometry wskażą 1006 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1005 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, przejściowo całkowite ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 14 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie wzrasta, o północy osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi przelotnymi opadami deszczu, szczególnie nad ranem i w godzinach popołudniowych. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, skręcający na południowy. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1018 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie o północy osiągnie 1001 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby, zmienny wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1007 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura spadnie minimalnie do 14 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie o północy osiągnie 997 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu oraz opadami deszczu z przerwami. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające nad ranem do dużego. Nad ranem możliwe także słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni. Ciśnienie o północy osiągnie 990 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie całkowite ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi opadami deszczu, zarówno o charakterze przelotnym, jak i ciągłym. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 16 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 992 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości