Pogoda na jutro - sobota 05.03. Lokalnie poprószy śnieg

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Sobota w większości kraju upłynie z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W niektórych regionach przy większym zachmurzeniu wystąpią słabe opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie do 4 stopni Celsjusza na północnym zachodzie Polski.

Nocą na południu, wschodzie i częściowo w centrum kraju będzie pochmurno. Lokalnie wystąpią tam również słabe przelotne opady śniegu, miejscami możliwe także opady deszczu ze śniegiem. W zachodnich i północnych regionach pojawią się większe przejaśnienia, miejscami możliwe również rozpogodzenia. Temperatura minimalna wyniesie od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Mazurach, przez -3 i -2 st. C na przeważającym obszarze, do -1 st. c w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr powieje ze słabą siłą, z kierunków północnych.

Pogoda na sobotę

Za dnia czeka nas pochmurna aura z przejaśnieniami. W niektórych miejscach, szczególnie na północy, możliwe są większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Jedynie na południu i częściowo na wschodzie kraju będzie pochmurno ze słabymi opadami śniegu, spadnie jednak poniżej jednego centymetra. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie około 50-70 procent, przy czym najwyższa będzie na południu kraju. Mieszkańcy przeważającego obszaru Polski odczują chłód, tylko na północnym zachodzie będzie odczuwalny komfort termiczny. Tak samo rozłoży się wpływ warunków atmosferycznych na samopoczucie.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z rozpogodzeniami. W pierwszej części nocy możliwe słabe przelotne opady śniegu z deszczem poniżej 1 l/mkw. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Wiatr będzie słaby, północny. Ciśnienie powoli rośnie, o północy barometry wskażą 1010 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1012 hPa, później będzie spadać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura spadnie minimalnie do -2 st. C. Wiatr będzie słaby, północny. Ciśnienie powoli rośnie, o północy osiągnie 1025 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1027 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Dość pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C Wiatr będzie słaby, północno-wschodni. Ciśnienie powoli rośnie, o północy osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni i wschodni wiatr. Ciśnienie będzie stabilne, w południe wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, okresami słabe opady śniegu poniżej 1 cm. Temperatura spadnie minimalnie do -2 st. C. Wiatr będzie słaby, północny. Ciśnienie powoli rośnie, o północy osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, możliwe słabe przelotne opady śniegu poniżej 1 cm. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr powieje słabo, z kierunków północnych. Ciśnienie będzie stabilne, w południe wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu do 1 cm. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie słaby, z kierunków północnych. Ciśnienie powoli rośnie, o północy osiągnie 991 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno z przelotnymi opadami śniegu poniżej 1 cm w pierwszej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje słaby, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 994 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości